Giresun

REKTÖR ELMAS 1.’İNCİ ÇIKTI


Sakarya Üniversitesi'nde yapılan Rektör adaylığı seçimlerinde Giresunlu Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, birinci çıktı. Elmas,  öğretim üyelerinden yüzde 80’e yakın oy alarak adaylık seçim sürecini tamamladı. Aynı seçimde daha önce Giresun Üniversitesi seçimlerine de katılan Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayhan Bölük de 17 oy alarak en sonuncu oldu.

Yükseköğretim Kurulu’na iletilecek 6 rektör adayının belirlendiği seçimlerde Rektör Prof.Dr. Muzaffer Elmas 831 öğretim üyesinden 640 oy alarak, ilk sıraya yerleşti. Rektör adaylık seçiminde diğer adayların oyları ise sırasıyla şöyle;

Prof. Dr. Muharrem Tosun 89 oy,
Prof. Dr. Remzi Altunışık 85 oy,
Prof. Dr. Ayhan Bölük 17 oy alarak rektör adaylığı seçimini tamamlamış oldu.            
Geçerli oyların yüzde 77’sini alan Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 2010 yılında yapılan Rektör adaylığı seçimlerinde 246 oy ile toplam oyun yüzde 37’ sini almıştı.  Bu seçimlerde Prof. Dr. Muzaffer Elmas geçen seçime göre oylarını iki kattan daha fazla artırmış oldu.
YÖK Genel Kurulu'nda yapılacak değerlendirmenin ardından seçimlerde yüksek oyu alan 4 adaydan 3'ünün ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ına onayına sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir