logo

reklam
29 Aralık 2016

REKTÖR COŞKUN MOBİNG UYGULUYOR…

Giresun Eğitim Sen Şube Başkanı Arif Çetinkaya, Giresun Üniversitesine bağlı fakültelerde genel sekreterlerin rektör tarafından rotasyon uygulamasına tabi tutulduğunu belirterek bu yanlıştan dönülmesini istedi.Rektör Coşkun'u kaos yaratmak ve mobingle suçlayan Çetinkaya, uygulamaları 'hukuksuzluk' olarak nitelendirdi. 

Çetinkaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Giresun Üniversitesinde ise ihtiyaç olmayan yerlerde de yer değişikliğine gidilmiştir. İhtiyaç olan yerlere geçici görevlendirme yapılması gerekirken ihtiyaç olmadığı halde personelin görüşü alınmadan rektörlük makamınca resen fakülte sekreterlerinin yerlerinin değiştirilmesi çalışma barışını bozan, personelin başarısını ve verimini düşüren bir uygulamadır. Baskı ve zorlama ile yapılan bu görevlendirmeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Yüksek Öğretim Kurulunun böyle bir uygulaması yoktur. Bu uygulama hukuka aykırıdır. Bu bir rotasyondur.

Rektörlük makamı Giresun Üniversitesinde huzuru, çalışma barışını bozan bu uygulamayı niçin yapmaktadır? Sayın Rektörün konuyu yeniden değerlendirerek daha önce Milli Eğitim Bakanlığında denenen ve başarılı olmadığı gibi kurumlarda kaos oluşturan rotasyon uygulamasından vazgeçmesini bekliyoruz.   Unutulmamalıdır ki bu uygulama personele uygulanan bir mobbingtir” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?