GiresunUlusal

REKTÖR COŞKUN KİME PLAKET VERMİŞ?

Adı Kripto FETÖ’cülük, taciz gibi çeşitli iddialarla gündemde olan Cem Küçük'le ilgili Odatv'nin yayınları sürerken, Küçük'ün Giresun'daki bağlantıları da hatırlandı.Bir süre önce Giresun Üniversitesi’ne davet edilerek  öğrencilere ve protokolde oturtulan özel konuklara "Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz" konulu konferans verdirilen Küçük, Rektör Cevdet Coşkun tarafından plaketle ödüllendirilmişti.   

Cem Küçük, üniversitenin yönetimine yabancı değil. Çünkü FETÖ’den tutuklu olan Giresun Üniversitesi eski rektörü Halil İbrahim Bahar’ın akrabası. İkisi de Eynesil’li. Küçük'le Bahar arasında 'Halil Abi' hitaplı daha sonra sildiği yazışmalar olduğu biliniyor.  

FETÖ’cü polislerin polis okulundan hocası Bahar, 2011 yılında adaylara rakip olarak Giresun’a gönderildi ve "Hocaefendinin icazetini alarak geldim, seçim formalite, Rektör olmaya geldim “ dedi ve aynı görüşteki akademisyenlerin, FETÖ’cü basının da desteğiyle seçim kazandırıldı.   Bahar döneminde gelen yöneticiler de şu anda Giresun Üniversitesi'nin önemli kademelerinde görev yapıyor. Bahar’ın ekibi de şu andaki Rektör olan Coşkun’u Erzurum’dan transfer ederek o dönemde göreve getirdiler.

İşte İstihbarat kaynaklarından aldığı haberlerle bilinen yazar Ömer Adıyaman'ın Rektör'ün özel konuğu Cem Küçük'ün özellikleriyle gündeme getirdikleri: "FETÖ evlerinde kaldı. FETÖ'ye hizmet etti. Ağlak bireyin özel hayatı karışık. Girift ilişkiler içinde. Patolojik vakıa. Stratejik akıldan yoksun,kadına düşkünlüğü nedeniyle Adnan Oktor'a angaje edildi, eski çalıştığı kurumda 5 taciz skandalı var"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir