Giresun

HAYIRLI OLSUN…

AKP HÜKÜMETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ATTAR TARAFINDAN HAZIRLANAN BİR PROJEYİ DAHA ONAYLADI. SAĞLIK KAMPÜSÜNÜN İHALESİ, ATTAR'IN GÖREVE BAŞLADIĞI GÜNÜN 4.YILDÖNÜMÜ OLAN  29 MARTTA…

 

 

8_1

 

MİMARİSİ ÖZEL DEV PRESTİJ BİNALARI 

Attar döneminde idari, mali ve fiziki olarak büyüyerek gelişimini sürdüren Giresun Üniversitesi, Giresun’a, tarihinde görülmemiş önemli bir hizmeti kazandırıyor.  TOKİ tarafından 29 Mart 2016 tarihinde ihalesi yapılacak olan projede, 43 bin metrekare alana yapılacak olan; Tıp Fakültesi Morfoloji Binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu inşaatları ile altyapı ve çevre Düzenlemesi işi yer alıyor.
Projenin ihalesi, Nisan ayında gerçekleşecek.  

Rektör Attar, 2014 yılında da TOKİ tarafından 55 bin metrekare inşaat alanı üzerine; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, araştırma merkezleri ve enstitüler ile idari birimlere ait binaların yapımını gerçekleştirmişti.    9_0

BÖLGE SAĞLIK SEMTİNE DÖNÜŞÜYOR

Üniversiteden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Sağlık Kampüsümüzün hayata geçmesiyle Giresun’da, özgün mimarisi ve modern görünüşüyle en son teknolojilerle donatılmış, her türlü sağlık hizmetlerinin sunulacağı ve donanımlı tıp mensupları ile sağlık elemanlarının yetişeceği modern bir sağlık eğitim merkezine kavuşmuş olacak. Aynı zamanda bölge de bulunan; Devlet Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi ve inşaatları devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Diş Hastanesiyle birlikte büyük bir sağlık semti ortaya çıkmış olacak.

Sağlık Kampüsümüzde nitelikli tıp mensupları ve sağlık elemanları en iyi koşullarda eğitim-öğretimlerini görürken, her türlü sağlık araştırma ve uygulama faaliyetleri ile üst düzey bilimsel ve akademik çalışmalar yürütülecek, başta Giresun halkı olmak üzere, bölge insanımıza da Tıp Fakültesi imkanlarında en üst düzey sağlık hizmetleri verilecektir. Bu zamana kadar neredeyse her türlü sağlık sorunlarına komşu ve uzak illerde derman arayan halkımız artık Giresun’da bu imkanlara kavuşmuş olacaklar”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir