Giresun

REKTÖR ATTAR’DAN ANNE TANIMI…

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Attar mesajında anneleri şu cümleyle tanımladı:"Anne; sevginin bu dünyada en saf şekliyle vücut bulmuş hali…Hoşgörünün, fedakarlığın, sabrın tanımı…Değerini hayatımızdaki hiçbir şeyle kıyaslayamayacağımız mukaddes varlık" 

Aygün Attar mesajında,şu ifadelere yer verdi:"Ne yaparsak yapalım, haklarını asla ödeyemeyeceğimiz annelerimiz söz konusu olduğunda; ne söylesek yetersiz kalır. Ülkemizle birlikte dünyanın farklı coğrafyalarında, kırsal kesimde kasabalarda ya da modern kent hayatında, birbirinden ne kadar değişik koşullar içinde yaşıyor olurlarsa olsunlar; adeta sımsıcak bir güneş olan kalpleriyle “insan sevgisi”ni bize öğreten ilk öğretmen, annelerimizdir. Çünkü; daha bebeklik çağlarımızdan itibaren gösterdikleri tahammül ve şefkatle, diğer insanlarla birlikte; esasen tüm mahlukata karşı sevgi duymayı, sabırlı ve merhametli olmayı ilk onlardan öğreniriz. Hayatın her evresinde; çocukluktan gençlik yıllarına, öğrencilikte, evlilikte her zaman en yakın dert ortağımız, sırdaşımız, yoldaşımız olan annelerimiz; bütün kusurlarımıza ve hatalarımıza rağmen, affedici ve sevgi dolu tavırlarıyla hayattaki en büyük destekçilerimiz olmuşlardır.

Cenneti annelerin ayakları altına seren Yüce Dinimiz'in anlayışına uygun olarak 10 Mayıs Anneler Günü’nü; karşılıksız sevgi ve   özverinin en büyük timsali olan annelerimizin gerçek değerini bilip, onlara layık hayırlı birer evlat olma vesilesi olarak kabul ediyor, tüm annelerin bu özel gününü en içten duygularımla kutlarken, sevgi ve saygılarımı sunuyorum".

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir