Giresun

REKTÖR ATTAR’DAN 30 AĞUSTOS TESPİTLERİ

“SİYASAL VE HUKUKSAL SONUÇLARI OLAN BİR DÖNÜM NOKTASIDIR”

“Milletimizin Bağımsızlık mücadelesinde sonun başlangıcı ve işareti olan Büyük Zafer’inin 91. Yıldönümünü kutluyoruz.

Bu Zafer, Milletimizin işgalciler karşısında, namus, şeref ve haysiyetine; Milli ve manevi değerlerine sahip çıkışının güçlü bir ifadesidir.

Türk Milleti, Büyük taarruz ile özgürlüğe, bağımsızlığa, vatanın kutsallığına, bölünmezliğine, birlik ve beraberliğine ne kadar düşkün olduğunu ve en olumsuz koşullarda bile bunlar uğruna neler yapabileceğini ortaya koymuştur. Büyük Taarruz, tarihimizde sadece askeri bir zafer değil, siyasal ve hukuksal sonuçları/yanları da olan bir dönüm noktasıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış; Milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Giresun Üniversitesi, tarihi zaferlerle dolu bu milletin kalkınması ve yücelmesi için yüklendiği görev ve sorumluluğu, en iyi şekilde yerine getirme gayreti içindedir ve olmaya devam edecektir.

Bu toprakları kanlarıyla sulayan Aziz Şehitlerimize layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Büyük Taarruz’u zafere dönüştürerek milletimize özgür bir gelecek hazırlayan, başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Milli mücadelenin tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir