EğitimGiresun

REKTÖR ATTAR POLİS RADYOSU’NDA KONUŞTU

Giresun Üniversitesi Prof. Dr. Aygün Attar Giresun Polis Radyosunun canlı yayın konuğu oldu. İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk tarafından karşılanan Attar,  daha sonra radyo stüdyosunda yaklaşık 1 saat 30 dakika süren programda; Tıp Fakültesi, Uluslararası öğrenciler, Uluslararası işbirliği çalışmaları ve daha bir çok konuya hakkında bilgiler verdi.

Attar, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde YÖK tarafından üniversitemize tanınan 10 bin 60 öğrenci kontenjanına yoğun ilgi olduğuna ve özellikle Lisans tercihlerinde yüzde 99.27’lik tercih ve yerleştirme oranıyla Türkiye rekoru kırıldığına dikkat çekti.

1cdac96848"GRÜ KUZEYİN PARLAYAN YILDIZI"
Aygün Attar; özetle şunları söyledi: “Özellikle son iki yılda üniversite olarak çok mesafe kat ettik. Kuzeyin Parlayan Yıldızı haline gelen Giresun Üniversitesi’nin bu denli tercih edilmesi ve rağbet görmesi tesadüf değildir. Bunu için gece gündüz çalıştık ve çaba gösterdik. Yeni dönemde öğrenci mevcudumuz 25 binleri geçecek ve sadece merkezde 12 binin üzerinde öğrenci bulunacaktır. 100 bin nüfuslu bir şehirde bu çok önemli bir gelişmedir.

Üniversite olarak yeni fiziki mekanlarımız konusunda da son 2 yılda atılım içindeyiz. Geçen yıl Mayıs ayında inşaatına başlanan 55 bin metre kare yeni birimlerimiz bitti ve yeni dönemde hizmete girecek. Bunun yanında şehrinde buna hazır olması gerekir. Bu kadar öğrenciyi şehrin ağırlaması ve yurt-barınma ihtiyacını karşılaması gerekmektedir. Son bir yıldır bu konuda uyarılarımı sık sık yapıyorum. Valilik, Belediye, STK’lar ve Üniversite işbirliğini önemsiyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzle zaten sürekli işbirliği içindeyiz. Belki de Emniyet-Üniversite dayanışmasının en güzel örneği Giresun’da dır. Bu anlamda Sayın Müdürümüze ve Emniyet teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir