EğitimGiresun

REKTÖR ATTAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından organize edilen "Rektörümüz Öğrencileriyle Buluşuyor" etkinliğine katıldı. Konuşmasında öğrencilere yol gösterici öğütler veren Attar, “soru işareti gibi değil, ünlem gibi dimdik olun. Tercih eden değil, bilgileriniz ve becerileriniz sebebiyle tercih edilen olun” dedi.56edb23710

 

 

Etkinlikte ilk konuşmayı Öğrenci Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kocatepe yaptı. Kocatepe konuşmasında, “Aklı ve bilimi ilke edinmiş, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, milli ve manevi değerlere bağlı olan Giresun Üniversitesi her geçen gün Türkiye’de ve dünyada kendisine saygın bir yer edinmektedir. Bizler de bugün burada istek ve dileklerimizi Sayın Rektörümüze iletme fırsatı bulacak olmamızdan son derece mutluyuz" dedi.


 

9e1397f845

ATTAR'DAN ÖĞRENCİLERE: ARAŞTIRAN,SORAN, SORGULAYAN, DİALOG KURAN BİREY OLUN…


Ardından kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Aygün Attar; konuşmasında şunları söyledi:“Bizim için en önemli mesele öğrencinin meselesidir. Ertelenmez. Öğrenci var olduğu sürece Üniversitemiz vardır. Üniversite olarak 65 öğrenci topluluğumuz vardır. Bu benim için oldukça memnuniyet vericidir. Sizlerin istekleri bizim için öncelik teşkil eder. Ancak benim de sizlerden beklentilerim var. İsterim ki; çok araştıran-çok soru soran, sorgulayan-eğitim kültürüne sahip, diyalog kurabilen bireyler olun. Hocanın her söylediği ayet değildir. Tartışılabilir. Ancak tek şartla: tartışmaya açtığınız o konuyu araştırıp, bilgi sahibi olmanız gerekir. Karşılıklı samimiyetin gereği de budur.”

Üniversitede Türkiye’nin 80 ilinden öğrencisi bulunduğuna, Erasmus kapsamında da 46 farklı ülke ile protokol yapıldığına dikkat çeken Attar, “Bilim ve bilgi sınırsızdır. Kimse onunla baş edemez. Buradan mezun olduğunuz zaman birilerine güvenmek, ricada bulunmak yerine bilim ve bilgiyle dolu olarak kendinize güvenmeniz doğru olandır. Her zaman söylediğim gibi soru işareti gibi değil, ünlem gibi dimdik olun. Tercih eden değil, bilgileriniz ve becerileriniz sebebiyle tercih edilen olun. Aydınlık yarınlar için ilimle irfanla kuşanıp, T.C Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü koruyan, devlet meselelerine ilgi duyan, kendisini sürekli geliştiren bireyler olun. Ben cümleniz için ne arzu ediyorsam evlatlarım için de aynısını, evlatlarım için ne arzu ediyorsam cümleniz için de aynısını diliyorum" dedi.


Konuşmaların ardından programın soru–cevap bölüme geçildi. Öğrencilerin ilettiği sorun ve isteklerini bizzat dinleyen Rektör; eksikliklerin giderilmesi ve öğrencilerin isteklerinin yerine getirilmesi için ilgili birimlerin yöneticilerine talimatlar verdi.

Öğrencilerin daha çok; eğitim-öğretim olanakları, fiziki alan imkânları, okul çevre koşulları gibi konularda sorular sordukları gözlendi.

 Öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinliği, üniversitenin bazı akademik ve idari personeli de izledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir