Aktüel

REKTÖR ATTAR, LİDER TV’YE KONUŞTU

Azerbaycan Lider TV ekibi Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar’la bir söyleşi gerçekleştirdi. Giresun’un bazı tarihi turistik yerlerinde çekim ve söyleşiler yapan TV ekibi,  Azerbvaycan Milletvekili Genire Paşayeva’nın üniversitede vereceği konferansı da izledi ve program olarak kaydetti.  DSC_2969

‘Seher Cağı’ Programı sunucusu Nurane Axundove tarafından yapılan söyleşide üniversite hakkında bilgiler veren Attar, ayrıca Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Attar, “Azerbaycan ve bütün Türk dünyası ile yoğun ilişki ve faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Giresun Üniversitesi bu anlamda Türkiye’de farkını ortaya koymuştur. Bugün Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva’yı 5. kez ilimizde ve üniversitemizde ağırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde de Hocalı katliamı ile ilgili yoğun bir programımız olacak ve yine Kazakistan Büyükelçiliği tarafından üniversitemizde Kazak Günleri organize edilecek.

DSC_2973"46 ÜLKEDEN 401 ÖĞRENCİMİZ VAR"

Uluslararasılaşma faaliyetlerimiz kapsamında üniversitemizde 46 ülkeden 401 uluslar arası öğrenci bulunmakta ve bunun yarısı Azerbaycanlı öğrencilerdir. Giresun Üniversitesi olarak Türk-İslam coğrafyasına hitap eden bir üniversite olmanın gayret ve çabası içindeyiz” diye konuştu.

Lider TV ekibinin çektiği söyleşi ve diğer haber amaçlı görüntüler, önümüzdeki ay içinde yayımlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir