EğitimGiresun

REKTÖR ATTAR, KIBRIS DAÜ’DE…

Bir süredir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki programını sürdüren Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne (DAÜ) ziyaret gerçekleştirerek Rektör Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak’la görüşmelerde bulundu. 

DAÜ Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette, iki üniversite arasındaki işbirliği konuları görüşüldü ve bir protokol imzalandı. 

42019
Alnan bilgiye göre; İki üniversite arasında imzalan protokol akademik/bilim alanında işbirliği yapılmasının ve bu işbirliğinin ortak bir eğitim alanı yaratacak şekilde oluşturulmasının desteklenmesini sağlamayı amaçlıyor. 
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ve DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak’ın imza koyduğu protokol kapsamında öğretim üyesi değişim programları, araştırmacı değişim programları, ortak uzaktan eğitim programları, burslu öğrenci daveti, ortak akademik/bilimsel araştırma projeleri, kısa dönemli eğitim programları, ortak konferans, seminer ve panel düzenlenmesi, kitap, eğitim ve araştırma amaçlı materyal değişimi ve ortak yaz okulu programları konularında işbirliği yapılması hedefleniyor. 

Rektör Attar, programına göre, 22 Mayıs’ta da Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir