logo

reklam
29 Aralık 2014

REKTÖR ATTAR, İİBF’DEKİ GÖREVİNİ DEVRETTİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, uzun süredir vekâleten yürüttüğü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlığı görevini YÖK tarafından bu göreve atanan Prof. Dr. Selçuk Duman’a devretti. Tarihçi, araştırmacı ve aynı zamanda yazar olan, alanında Türkiye'nin önde gelen bilim adamlarından birisi olan Duman'ın, çeşitli yayınevleri tarafından basılmış onlarca kitabı, yüzlerce makalesi, uluslararası sempozyumlarda sunduğu birçok bildirisi bulunuyor.

İİBF’de düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Rektör Attar; beş buçuk yıldır İBBF Dekanlığını yürüttüğünü hatırlatarak; “aramıza yeni katılan, donanımlı ve kariyeri akademik başarılarla dolu olan Prof. Dr. Selçuk Duman hocamıza devretmekten son derece mutluyum. Onun akademik başarılarının yanına yöneticilik vasfını da katarak gerek fakültemize gerekse üniversitemize yapacağı katkılardan umutluyum. Yeni Dekanımızın aramıza yeni katılmasını da herkese eşit bir mesafede olması ve tarafsız bir yöneticilik yapabilmesi açısından bir avantaj olarak görüyorum Genç ve deneyimli akademisyenlerimizin de desteğiyle İİBF’nin gelişmesi için özveriyle çalışacağınıza inancım tamdır.” dedi.

45bb729eb3DUMAN, “DEMOKRATİK VE KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI” VADETTİ

Prof. Dr. Selçuk Duman ise yaptığı konuşmada,“Güveninize layık olmaya çalışıp, görev ve sorumluluklarımın farkında olarak, emanetinize en iyi şekilde sahip çıkmaya gayret edeceğim. İİBF tüm üniversiteler için misyon ve vizyonu olan fakültelerdir. Demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla bu misyon ve vizyonu sürdürmeyi görev bileceğim” diye konuştu.

Tören, Duman’ın Rektör Attar’a yaptığı hizmetleri için teşekkür plaketi takdim etmesi ve düzenlenen kokteylle sona erdi. 

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?