Eğitim

REKTÖR ATTAR GİRESUN İÇİN MESAİDE

BÜTÇE MARATONU BAŞLADI… REKTÖR ATTAR;GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NİN MADDİ, FİZİKİ İMKANLARININ ARTIRILMASI, EĞİTİM VE ÖĞRETİME DAHA FAZLA KATKI SAĞLAMAK  İÇİN, EKİBİYLE ANKARA' YA KARARGAH KURDU. BAKANLIKLARDAKİ GÖRÜŞMELER OLUMLU..

dab8c00db4

Henüz hazırlıkları süren 2014-2016 yılları bütçesi için ihtiyaç, teklif ve taleplerini iletmek üzere Ankara'ya giden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ve üniversite heyeti görüşmelerini ve çalışma ziyaretlerini sürdürüyor.
Giresun Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre;

Attar ve beraberindeki ilgili daire başkanları önce Maliye Bakanlığı'na giderek Bütçe ve Mali Kontrol Daire Başkanı Hüseyin Işık'ı  makamında ziyaret ettiler.  Attar,  Işık'tan bugüne kadar üniversiteye yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederken, önümüzdeki bütçe döneminde Bilimsel Araştırma Projelerine verilen desteğin arttırılması için taleplerde bulundu.

Rektör Attar, 2013 -2014 Akademik yılında 8000' e ulaşacak öğrenci kontenjan artışı ile üniversitemize gerekli maddi ve fiziki kaynakların tesisi için konunun uzmanlarıyla bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. 

GRÜ heyeti ayrıca bakanlıkta  Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür. Yrd. Ayşe Berrin Dikmelik'i ve Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü İlhan makamlarında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'ın Kalkınma Bakanlığı bürokratlarıyla yaptığı görüşmeler de olumlu geçti. Attar,  Ekonomik ve Sosyal İşler Genel Müdürü Yılmaz Tuna, Eğitim Sektörü Uzmanı Ahu Daloğlu'na Deppoy'daki Gazipaşa Yerleşkesi'nin bulunduğu alana modern ve çok amaçlı binaların yer aldığı bir fiziki yapıya kavuşturulması hususunda görüş alışverişinde bulundu.

Aygün Attar ayrıca Ankara'da kaldığı süre içinde YÖK Genel Sekreteri Süleyman Necati Akçeşme, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret ederek,  GRÜ'nün faaliyet, strateji, projeleri ve beklentileri hususunda bilgilendirmelerde bulundu.

Rektör Attar'ın dönüşünde daha kapsamlı bir açıklama yapması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir