Giresun

REKTÖR ATTAR DA ‘HEDEF 2023’ DEDİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, 4 yıllık görev dönemini değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında, rektörlük makamına yeniden aday olduğunu açıkladı. Attar, üniversitenin bazı akademik ve idari personelinin de izlediği toplantıda, üniversitenin öncesi ve kendi dönemiyle ilgili kıyaslamalar yaparak gelişimi hakkında bilgiler verdi.

YAPTIKLARINI VE HEDEFLERİNİ ANLATTI

Aygün Attar,  bu süre içinde öğrenci sayısının 13 binden 30 binlere,  akademik kadronun üç katına, fakülte sayısının ise 8’den 13’e çıktığını söyledi. Mevcut 8 fakültenin de kendi dönemlerinde ilk kez öğrenci alarak aktif hale geldiğini hatırlatan Rektör Attar, “büyük bir hızla büyüdük,  büyüme oranlarımız yüzde 200 leri buldu”dedi.

Attar,  GRÜ’nün, KTÜ’den ayrıldıktan sonraki süreçte hiç yeni fiziki yapıya kavuşturulmadığına dikkat çekerek, ilk etapta Güre Yerleşkesinde 55 bin metrekarelik yeni inşaatların rekor bir hızla tamamlandığını ve  eğitim-öğretime başladığını anlattı. Rektör, otogar ve devlet hastanesi yanında ihalesi 29 Mart 2016 da, temeli Nisan’da atılarak 48 bim metrekarelik alanda inşaatına başlanacak olan sağlık kampusünün,  hızla tamamlanacağını söyledi. Aygün Attar, üniversitenin fiziki anlamda gelişiminin bundan sonra da süreceğini, yeni dönemde merkez Gazi Paşa Yerleşkesi projesi, İslami İlimler Fakültesi Binası ve Mühendislik Fakültesi binalarının da yapılacağını bir hedef olarak açıkladı. 

img_3653

 

“KUZEYİN PARLAYAN YILDIZI GİRESUN ÜNİVERSİTESİNİN YILDIZINI DAHA DA PARLATACAĞIZ”

Bundan sonraki dönemde de  akademik ve eğitim alanında birçok hedeflerinin ve projelerinin de hayata geçeceğini belirten Attar, “gelinen noktada, göreve geldiğimizde ifade ettiğimiz, Giresun Üniversitesi, “Kuzeyin Parlayan Yıldızı Olacaktır” söylemimiz, bir söylemin ya da ifadenin çok ötesine geçmiş ve gerçekleşmiştir. Şimdi bize düşen bu yıldızı daha da parlatmak olacaktır” diye konuştu.

Konuşmasında, son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olaylarına da vurgu yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak ülküsüyle bu zamana kadar teröre asla taviz vermedik ve GRÜ olarak hassasiyetimizi her zaman ortaya koyduk. Bundan sonra da bu duruşumuz aynen devam edecektir. Buradan bir çağrı yapıyor ve tüm kamu çalışanlarını göreve davet ediyor, devlete ve bayrağa sahip çıkarak ve teröre asla taviz vermemelerini istiyorum” dedi.

“ÜNİVERSİTEDE TERÖRÜN SEMPATİZANINI DAHİ İSTEMİYORUZ"

Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Attar, sözlerini şöyle sürdürdü:” Sadece bu terörü gerçekleştireni, ona yardım ve yataklık edenleri değil onun cenazesine, sözde taziyesine gitme cüretini gösterenleri de en kalbi duygularımla lanetliyorum.

Değerli arkadaşlar buradan tüm Türkiye’ye ilan ediyorum ki; Üniversitemizde terör örgütünün sempatizanını dahi istemiyoruz. Ve yine yetkili bütün kuruluşlara sesleniyorum ki, ister öğretim elemanı, ister idari personel isterse öğrenci olsun; bu cinayet şebekesinin kıyısında köşesinde olan, teröre şu veya bu şekilde destek olan her kim olursa olsun bunlara yönelik tedbirlerin alınması, cezai müeyyidelerin uygulanması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya da hazırız.

Devlet içinde devlet hayaliyle veya devleti ele geçirmek maksadıyla gizli ve açık faaliyette bulunan hiç kimseye de müsamahamız olmayacaktır. Biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye bir ve bütün olarak ilelebet yaşayacak. Bu rüzgârlar mazide kalacak. Medeniyetimiz yeniden bir güneş gibi doğacaktır 396a7319

ADAYLIĞINI AÇIKLADI, AKADEMİSYENLERDEN DESTEK İSTEDİ: “VİCDANLARINIZA VE AKIL TERAZİNİZE GÜVENİYORUM”

Aygün Attar konuşmasının sonunda, “değerli meslektaşlarım” diye söze başlayarak, yeniden aday olduğunu belirterek destek istedi. Rektör şunları söyledi: “ Şahsen benim açımdan yoğun ve yorucu ancak bir o kadar da Türk yükseköğretimine hizmet etmenin gururuyla dolu bir dört yıl geçirdik. Bu yoğunluk içerisinde bana destek olan bütün meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma, hizmetlisinden şoförüne kadar bütün personelime yürekten teşekkür ediyorum.

Ancak onların helalliğini şimdi istemiyorum. Birlikte daha ileriye gitmek için, Cumhuriyetin 100. Yılında büyük ve güçlü Türkiye hedefine Karadeniz’den ses vermek için, Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden aday olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Vicdanlarınıza, akıl ve gönül terazinize güveniyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum”396a7119Toplantıya bazı basın mensuplarıyla STK temsilcileri ve  davet edilen kişi ve kuruluşlarıın temsilcileri katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir