GiresunUlusal

REKTÖR ATTAR DA CANİKLİ’Yİ KUTLADI

*AYGÜN ATTAR, GÖREVE ATANDIĞI ZAMAN NURETTİN CANİKLİ'NİN SÖZLÜ SALDIRISINA MARUZ KALDI.  O TARİHTEN SONRA BUGÜNE KADAR HÜKÜMET'TEN NE İSTEDİYSE ALDI AMA SADECE O'NUNLA, DİĞER GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ VE İLDEKİ BİR KAÇ YAKINIYLA BİR TÜRLÜ YILDIZI BARIŞMADI. KARŞISINDA ŞER CEPHESİ KURUP HEP ÜNİVERSİTEYİ VE O'NU YIPRATMAYA ÇALIŞTILAR..TAKİ BUGÜNE KADAR…

* ATTAR, YİNE KENDİSİNE YAKIŞANI YAPTI VE 62.HÜKÜMET AÇIKLANDIĞINDA KUTLAMA MESAJI YAYIMLAYARAK BAKAN OLAN CANİKLİ'YE BAŞARILAR DİLEDİ VE O'NUN GİRESUN ÜNİVERSİTESİNE YAPTIĞI HİZMETLERİNİ TAKDİR EDEREK ÖVDÜ  

*ŞİMDİ MERAK EDİLEN; ‘ BU YAKLAŞIMDAN SONRA, BU İKİLİ YENİDEN BİRARAYA GELECEK Mİ, GERGİNLİK SONA ERECEK Mİ?

 

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, üniversitenin resmi Web sitesinde, 62. Cumhuriyet Hükümeti’nde Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirilen Giresun Milletvekili Nurettin Canikli için kutlama mesajı yayımladı. Attar mesajında, "Sayın Canikli'yi, şahsım ve Giresun Üniversitesi adına tebrik eder; ülkemize, ilimize ve Üniversitemize verdiği emek ve hizmetin artarak devam edeceğine olan inancımı belirtmek isterim" dedi.
Aygün Attar, mesajında şu görüşleri dile getirdi: "
İşgal görmediği halde bünyesinden çıkardığı iki gönüllü alayla cepheden cepheye koşan, Türkiye’nin birlik ve beraberliği, Cumhuriyetin ilelebet var olması için fedakârlıktan imtina etmeyen, Topal Osman Ağa’nın, Hüseyin Avni Alpaslan’ın memleketi olan bu güzide şehirden, Cumhuriyet tarihinde Giresunlu olarak şimdiye kadar dört isim Bakanlık görevine getirilmiştir. “Giresun Milletvekili” olarak ise şimdiye kadar yalnız üç isim Bakanlık görevi yapmıştır.

Türk siyasal hayatına girmeden önce Maliye bürokrasisi içinde önemli hizmetlerde bulunmuş olan, TBMM’de Giresunumuzu temsilen 24. Dönem Milletvekilimiz olan, TBMM’de Kamu İktisadî Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı ve Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyesi görevlerini yürütmüş olan Sayın Canikli’nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevinde daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz.

Kurulduğu 2006 yılından itibaren Üniversitemizin hızlı büyüme ve gelişmesine büyük katkıları olan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli'nin, 62. Cumhuriyet hükümetinde bu göreve gelişinin Giresun için önemli bir kazanım olduğu duygu ve düşüncesiyle,  Giresun Üniversitesi ailesi olarak kendisine yürekten başarılar dileriz".

BUZLAR ÇÖZÜLECEK Mİ?
Cunhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 28 Mart 2012 tarihinde Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. AygünAttar, aynı günlerde kendisine yönelik sert bir açıklama yaparak çeşitli iddialarda bulunan
 Nurettin Canikli ile  ters düşerek yollarını ayırmıştı. Canikli ve ildeki yakınları da üniversiteyi tanımamışlar, her fırsatta da yıpratmak için elllerinden geleni yapmışlardı. Bugüne kadar bir araya gelmeyen ikilinin, bu kutlama mesajının ardından nasıl bir tavır içinde olacakları, eskiden olduğu gibi yine Giresun'un menfaatleri için uzlaşıp uzlaşmayacakları merakla bekleniyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir