Eğitim

REKTÖR ATTAR BAKÜ’DEN MÜJDEYLE DÖNDÜ

ÖMER HEKİM TIP FAKÜLTESİ’NE “ODLAR YURDU”NDAN LOJİSTİK DESTEK

Giresun Üniversitesi ile Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi arasında “Mevlana Programı” çerçevesinde işbirliği protokolü imzalandı.Protokol özellikle Ömer Hekim Tıp Fakültesi öğrencileri ve akademisyenlerinin mesleki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İşbirliği protokolü için düzenlenen imza töreni Azerbaycan'ın Bakü kentinde yapıldı. Törene; Odlar Yurdu Üniversitesi Rektörü Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Veliyev ile Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr

. Aygün Attar katıldı. Tören öncesinde her iki üniversitesin rektörü üniversitelerini tanıtan konuşmalar yaptılar. Rektör Veliyev yaptığı konuşmada; protokolün önemine dikkat çekerek, “Her iki üniversite de bu işbirliğinden yararlar sağlayacaktır” dedi.

8df3ed1b8d

Rektör Veliyev konuşmasında şunları söyledi; “Giresun Üniversitesi’nde Rektör olarak Bakülü bir hemşehrimiz olmasından bütün Azerbaycan gibi biz de büyük mutluluk ve onur duymaktayız. Üniversitemiz kardeş Türkiye’nin Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından tanınan (Denkliği Onaylanan) bir üniversitedir. Giresun Üniversitesi’yle eğitim ve öğretim alanında işbirliği yapmak bizi mutlu edecektir. Üniversitemiz özellikle tıp alanında ülke genelinde başarıyla sağlık hizmetleri veren hastaneleriyle ünlüdür. Bu protokolle Giresun Üniversitesi’nde öğrenim gören Tıp Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri ile üniversitemizin ortak faaliyetlerini hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca; her iki üniversitede de mevcut olan diğer branşlarda çeşitli ortak bilimsel araştırma projeleri gerçekleştirilecektir” dedi.4f56d3ff77

Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ise konuşmasına Azerbaycan’da şahsına ve Giresun Üniversitesi’ne gösterilen teveccühe teşekkür ederek başladı. Attar, Giresun ilini, doğal güzelliklerini, turizm değerlerini ve dünyaca ünlü fındığını tanıtarak üniversitemizle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Rektörümüz konuşmasına şöyle devam etti; “Azerbaycan’ın tanınmış bilim kurullarından birisi olan Odlar Yurdu Üniversitesiyle protokol imzalamaktan mutluluk duymaktayım. İnanıyorum ki bugün imzaladığımız bu protokolle, Azerbaycan’da yaşayan ve çalışan yabancı ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Odlar Yurdu Üniversitesi’nin bünyesindeki British School aracılığıyla Giresun Üniversitesi’nin yurt dışında tanıtımı da sağlanacaktır. Bundan da ayrıca memnuniyet duymaktayım. Protokol aynı zamanda ‘Mevlana Programı’ kapsamında öğrencilerimiz ve öğretim üyesi değişimine olanak sunmakla birlikte çeşitli bilimsel faaliyetlerin gerçekleşmesini temin edecektir. Böylece her iki üniversitenin dolayısıyla Türkiye’yle Azerbaycan’ın bilimsel ve pedagoji potansiyellerinin değerlendirilmesine yol açacaktır” dedi.

cats

Protokolün imza töreninden sonra Odlar Yurdu Üniversitesi’nin Rektörü Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Veliyev, Rektör Prof. Dr. Sayın Aygün Attar'a üniversitenin eğitim bilimlerini, laboratuar ve diğer birimlerini gezdirerek bilgiler verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir