GiresunManşet Üstü

REKTÖR ATTAR: ATATÜRK’Ü MİNNET, SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti; milletimizin büyüklüğünü, gücünü, özgüvenini, tarihteki ve uygarlığın gelişme sürecindeki rolünü gösteren, O’nun en büyük eseridir. Bu eser; günümüzde ülkemizin dünyadaki gelişmelerde söz sahibi olmasını sağlamış, etkin ve dinamik bir ülke olarak uluslararası alanda saygın bir konuma ulaştırmıştır. Böylelikle milletimizi değişen dünya şartlarına, evrensel değerlere uyum gösterme yeteneğine de sahip kılmıştır.

Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Devletini milleti ile birlikte sonsuza dek bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür.

Giresun Üniversitesi olarak dün olduğu gibi bugün de; bilimin ışığında, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini anlayıp, gelecek nesillere taşıyacak bilinçte gençler yetiştirerek O’nu sonsuza kadar yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 76. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir