GiresunKültür - Sanat

REKTÖR ATTAR ANKARA’DA…

27-Mart-2015_Huesyin_Cavid_Toplantisi_DTCF-CTLB_Azerbaycan_BEAzerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü tarafından düzenlenen Azerbaycan Edebiyatının Söz ve Fikir Adamı Hüseyin Cavid’in Düşünce Dünyası ve Eserleri” konulu panel dün gerçekleştirildi. Panele, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov’un davetlisi olarak Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da katıldı.

Üniversitenin sitesinde yer alan bilgilere göre, panelde konuşmacılar; Prof. Dr. Yavuz Akpınar, Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Prof. Dr. Erdoğan Uygur, Prof. Dr. Bilge Ercilasun, Prof. Dr. Kamran Aliyev, Doç. Dr. Sona Veliyeva ve  Doç. Dr. Azer Turan,  Azerbaycan’ın 20. Yüzyıl Başında yetişmiş en büyük şair ve yazarlarından biri olan Hüseyin Cavid’in dili, eserleri, fikirleri ve kişisel hayatı hakkında bildiriler sundular.

 

4e8a28542f

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. yıl Konferans Salonu’ndaki toplantıya; Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, Turizm Eski Bakanı Sayın İlhan Aküzüm, eski milletvekiŞamil Ayrım, Ankara Üniversitesi DTCF  Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Gürer, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sema Barutçu Özönder yanında geniş bir akademik kitle, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri katıldı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir