AktüelGiresun

RECEP YAKAR PERSONELİ ÖDÜLLENDİRDİ

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, belediyede hizmet veren memur, işçi, sözleşmeli, taşeron, İş-kur elamanlarından oluşan yaklaşık 400 çalışan İle akşam yemeğinde buluştu. 

Yakar, 10 ayda belediye ailesi olarak önemli işlere imza attıklarını söyleyerek “Birçok belediye çalışanlarının maaşını ödeyemezken biz yapmış olduğumuz doğru ekonomik yöntemlerle işçimize ve taşeron çalışanlarımıza % 10-12 oranında zam yaptık. Bu bütçeye önemli bir yük getiriyor. Ama biz yetimin hakkını iyi kullanacağız, tasarruf yapıp işçimize maaş olarak  ve halkımıza hizmet olarak aktaracağız” dedi.

Bu tasarruf ve ekonomik çalışmalar neticesinde 500 Bin TL civarında itfaiye aracı, arazöz, 4 adet kamyon, iki adet kepçe, hizmet araçları aldıklarını söyleyen Recep Yakar, şunları söyledi:“ Şu an şantiyemizi modernize diyoruz. 2 Milyon liralık bir yatırımı yoğun çalışmalarımız ve görüşmelerimizle 500 Bin TL'ye hallettik. İnşaatı sürüyor yakında modern bir şantiye kapasitesini arttırmış bir şekilde hizmete girecek. Ardından Beton Santralimiz ihale edilecek. Araç parkımız ve çalışma gereçlerimiz sürekli yenilenecek ve modern bir araç parkı oluşturulmaya devam edecek.

Su projesi şu an devam ediyor. Kanalizasyon ihalesi de Mart ayında yapılacak. Biraz sabredeceğiz. Bunlar önemli çalışmalar. Bu çalışmaların bittiği cadde ve sokaklar hemen projeleri yapılarak ihale edilecek. Bu akşamda Sanayi Mahallesi Atatürk Caddesinde 550 Metrelik bir cadde projemizi ihale ettik Şubat ayı başında bu caddemiz yapılacak. Yaklaşık 200-300 Bin civarında bir yatırım. Yine Eski Tuğla Fabrikasından İncüvez deresine kadar olan yaklaşık 1500 metre uzunluğunda ki yolu 10-15 cm kalınlığında sıcak asfalt modern Arnavut kaldırımları ve ışıklandırmalarla yapacağız. Projemiz hazırlanıyor”.

Eğer vatandaşımıza gülerek hizmet edemeyecek durumdaysanız benden izinlisiniz o gün işe gelmeyin

Hepimiz insanız. Hasta olabiliriz, dünya işleriyle meşakkatli olabiliriz. O gün moralimiz bozuksa, vatandaşımıza güler yüzle hizmet edemeyecek durumdaysanız gelin bana "Başkanım benim moralim bozuk. Bugün sağlıklı bir hizmet veremem vatandaşımıza güler yüzle davranamam" desin benden izinlidir. Vatandaşımızı asla üzmeyecek ve mağdur etmeyeceğiz. Biz bu milletin efendisi değil hizmetkârıyız" dedi.

Konuşma ve yemeğin ardından başarılı personele ödül töreni yapıldı. Başarılı personele ödül olarak çeyrek altın takdim eden Başkan Yakar bu uygulamanın süreceğini söyledi.DSC_4850

Ödül alan personel listesi şöyle: Hüseyin Kırca, Özgür Yeşiltepe, Birol Aslan, Aydın Benli, Aydın Karaman, Kana Madalı, Muhammed Yılmaz, İbrahim Cürgül, İsa Yıldırım, Turgut Kaya, Salih Kacar, Şenol Ayvaz, Murat Zehir, Eyüp Memiş, Bahtiyar Türkmen, Halit Dağlı, Ayşegül Erdoğan

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir