logo

reklam

RECEP YAKAR ‘KUL HAKKI YEMEYİZ’ DEDİ

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, kendisini ‘rantçılıkla’ suçlayan CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir’e ‘çamur atıyorlar’ diye tepki gösterdi ve mahkemeye başvuracağını iddia etti.

TOKİ inşaatı, HES ve beton şirketi ortaklığı üzerinden menfaat elde etmekle suçlanan Yakar, iddialara belgelerle somut bilgi vermek yerine “bizim akçeli işlerle işimiz olmaz. Biz kul hakkı ve millet hakkı bilinciyle yetişmiş insanlarız. Bu konu zaten mahkemeye intikal etti. Beni seçen milletime ve şahsıma hakaret edenler, hukuk önünde cezalarını göreceklerdir. Bu konuda gizli ve saklayacak bir şeyimiz olsa mahkeme sürecine hiç girmeyiz” şeklinde cevaplar verdi.

Recep Yakar “Konunun kooperatif tarafında yokuz, ortak değiliz, hiçbir bağımızda yok. Siz bunu çok iyi biliyorsunuz. Aslında aksi söz konusu olsa, bir açığımız olsa, siz bayram eder, savcılığa koşarsınız. Bunlar olmayacağı için boşuna sevinmeyin, size buradan bir malzeme çıkmaz. Birinci etap TOKİ’de de çok iftiralarınız oldu hayal kırıklığı yaşadınız. Bunda da hüsrana uğrayacaksınız” ifadesinde bulundu.

HES ortaklığını “TSO kayıtlarına baksınlar” diye cevaplandıran Yakar,  Bulancak Beton A.Ş’nin Bulancak Belediyesinin olduğunu belirterek,”Yönetim Kurulu Başkanı aylık 2 bin lira, üyeler ise 600 lira maaş (huzur hakkı) almaktadır. Bulancak Beton A.Ş’nin kendi bünyesinde toplam 58 personel çalışmaktadır. Hizmet alım yöntemiyle resmi kurumlarda 50 kişi çalıştırmaktadır. Toplamda 108 kişilik bir istihdam yaratmıştır”dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?