Giresun

RABİA NAZ’IN ÖLÜMÜNÜ ARAŞTIRAN KOMİSYON EYNESİL’DE…

Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırılması ve Bu Konuda Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu 1,5 yıl önce şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın ölümünü araştırmak üzere Giresun’un Eynesil ilçesine geldi.

Komisyon üyeleriyle birlikte Baba Şaban Vatan’la görüşen AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “konuya esas kararın yargı tarafından verilecek. Devam eden bir soruşturma üzerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Genel Kurul kararıyla oluşturulan Araştırma Komisyonu olarak biz daha çok bu işin seyrini inceleyeceğiz. Birisi Meclis, diğeri milletin devletine olan güveni. Bu güven dediğimiz şeyin tezahürü öncelikle meclistedir, sonra devletin adaletindedir. Burada milletvekiline, belediye başkanına, muhtarına, ülkenin yönetilmesi için kendisini yöneteceklere oy veren vatandaş aynı zamanda kendi adına karar veren adaletin de aydınlık temiz dürüst olmasını ister. Esasen ‘adalet mülkün temelidir’ sözünün dayanağı da budur” dedi.

Komisyon üyeleri Rabia Naz Vatan’ın hayatını kaybettiği gün sokak üzerinde görüntülendiği alanlarda bulunduğu evin etrafında ve çatı katında inceleme yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir