GiresunUlusal

RABİA NAZ KOMİSYONU EYNESİL’E GELİYOR

13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, çalışmalarına başladı.

Komisyon, Perşembe günü yapacağı toplantıda çalışma takvimini belirleyecek. İl dışına çıkma kararı da alan komisyon, ilk gezisini Rabia Naz Vatan’ın yaşamını yitirdiği Giresun’un Eynesil ilçesine yapacak.

Komisyon üyeleri burada Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin incelemelerde bulunacak, ayrıca baba Şaban Vatan ile o dönem görevde bulunan emniyet görevlileri ve avukatlarla görüşecek.

RRABİA NAZ KOMİSYONU EYNESİL'E GELİYORabia Naz Vatan 11 yaşındaydı. Giresun’un Eynesil İlçesi’nde yaşıyordu. 12 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı olarak bulundu. Kaldırıldığı Görele Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Kızının ölümünün, kendisine bir polis memurunun söylediği gibi atlayarak intihar sonucu meydana geldiğine ikna olmayan baba Şaban Vatan, hak mücadelesi ve adalet arayışı içine girdi. Kişisel çaba ve olanaklarıyla ulaştığı bilgi ve bulguları sosyal medyadan paylaştı. Kamuoyunun gündemine oturan ve birçok iddianın ortaya çıkmasına neden olan soruşturma ile ilgili TBMM’de komisyon kuruldu. Komisyon, Eynesil’de incelemelerde bulunacak, baba Şaban Vatan ile görüşecek.

Baba Şaban Vatan, kızına önceki Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun akrabasının aracının çarptığını ve önceki dönem bakanlardan Nurettin Canikli’nin de olayı örtbas etme girişiminde bulunduğunu da iddia ediyor. Komisyonun, bu iddiaları yalanlayan ve kendisi de Araştırma Önergesi veren   Canikli’nin de bilgisine başvurması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir