EğitimGiresun

PROF. DR. ÜÇLER REKTÖR ADAYI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü'nde görevli Prof.Dr. Ömer Üçler, Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevine adayı olduğunu açıkladı.

2006 Ekim-2007 Mayıs döneminde Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Üniversite Senatosu üyesi olarak görev yaptığını belirten Üçler, "Giresun Üniversitesine olan ilgim hiç kesilmedi. Bir şekilde gelişmeleri ve yaşanılanları, sürekli takip ettim ve etmekteyim. Şebinkarahisar Üniversitesini Kurma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneğinin 2011 yılına kadar sürdürdüğüm başkanlığım döneminde de, Giresun Üniversitesi ile ilişkilerimizi sürdürmeye devam ettim" dedi. 

Üçler yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Üniversiteler; özgürlük, katılımcılık ve ortak akıl ekseninde oldukları sürece daha iyi gelişir ve daha dinamik bir yapıya kavuşurlar. Eşitlik, adalet ve hakkaniyet duygularının üniversitelerin ana paydaşı olan akademik kadrolarda oluşturulamaması motivasyonun sağlanmasında en büyük engeldir. Oysa karşılıklı sevgi ve saygı içinde, demokratik katılımın, uzlaşma kültürünün ve şeffaflığın bütün boyutlarıyla uygulanabildiği örnek bir üniversite inşa etmenin zor olmadığını düşünmekteyim.

Öğrencisiyle, akademik kadrosuyla, çalışanıyla mensubu olmaktan gurur duyulacak bir Giresun Üniversitesini oluşturmak adına, gelecek dönemde Rektörlük yönetimine talip olduğumu ve bu nedenle aday olduğumu belirtmek isterim.Bu vesileyle tüm Giresun Üniversitesi camiasını ve Giresun kamuoyunu en kalbi duygularla selamlar, saygılar sunarım.”

Alucra doğumlu olan Üçler halen KTÜ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Silvikültür Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürütüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir