AktüelGiresunManşet Üstü

PROF.DR. AYGÜN ATTAR PARKI AÇILDI

Keşap Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılarak hizmete giren Prof.  Prof.Dr.Aygün Attar Gençlik Parkı'nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Karadeniz Sahil Yolu kenarındaki parkta çeşitli bitki ve ağaç türlerinin yanısıra ıhalamur ağaçları da dikildi. Keşap Belediye Başkanı Dr. Nihat Yılmaz, Gezi yolları, manzara teraslarının da olduğu park içinde daha sonraki günlerde turizm amaçlı standların da yer alacağı belirtti.

Yılmaz, "Sayın Attar'ın ilçemize,ilimize ve ülkemize yaptığı katkıları takdir etmek için çok isabetli bir karar alarak bu parka O'nun adını verdik. Çok yakıştı, ilçemizin fahri hemşerisi olarak ona başarılar diliyoruz" dedi. 

DSC_3871

Açılış törenine katılan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar,Belediye Başkanı Nihat Özdemir'e ve belediye meclisi üyeleriyle, çalışanlarına teşekkür etti. Kemdisinin de daha önce Keşap Belediye Meclisi tarafından ilçenin fahri hemşerisi ilan edildiğini söyleyen Attar, "bundan sonra da hayatımın bütün aşamalarında bir Keşaplı olarak elimden gelen herşeyi yapacağım" dedi. Attar, törende yaptığı konuşmada, Keşap'ın Giresun'un bir çok potansiyele sahip bir ilçesi olduğunu, Turizm Fakültesi'ye birlikte cazibe merkezi haline geleceğini belirterek, "Ben bu ilçemizi görünüm olarak, doğa güzelliği itibarıyla Antalya'nın Lara'sına benzetiyorum. Burada yapılan parkın  Karadeniz Sahil Yolu'nun kenarında olması, ilçeye hem güzellik katacak hem de yapılacak turizm amaçlı tesislerle ekonomik katkı sağlayacak. Trabzon'a giderken veya o taraftan gelirken bu parkı bir buluşma noktası olarak göreceğiz" diye konuştu. 

Aygün Attar, parkta ünievrsitenin katkılarıyla botanik ve doğal bitkiler müzesi, kuracaklarını söyledi. 

DSC_3866Yapılan konuşmaların ardından parkın açılış kkurdelası, Rektör Attar, Belediye Başkanı Nihat Yılmaz, üniversitenin akademik personeli ve ilçede yaşayan bayanlar tarafından kesildi. DSC_3862

Başkan Yılmaz, Rektör Attar'a parkta yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Keşap Belediyesi,11.06.2013 tarihinde yapılan meclis toplantısında Belediye Başkanı Dr. Nihat Yılmaz'ın önerisiyle, parka oy birliği ile Prof.Dr. Aygün Attar Gençlik Parkı ismi verilmesini kararlaştırmıştı. 

DSC_3851

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir