Giresun

PLAJLAR BÖLGESİ PROJESİ BAŞLADI

Güre mevkiinden Büyük Güre Deresi’ne kadar olan bir kilometrelik alana uygulanacak proje için Belediye Plajı olarak bilinen mevkide tanıtım töreni düzenlendi.
Törende konuşan Başkan Aytekin Şenlikoğlu, seçim öncesinde vaat etmiş oldukları projeleri tek tek hayata geçirdiklerini söyledi.
Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Biz deniz ile iç içe yaşayan bir kentiz. Giresun, bölgemizin en güzel kumsallarına, plajlarına sahip bir şehir. Onun için bu projeye özel önem veriyoruz. Artık, sahillerimizi kumsallarımızı vatandaşlarımız istediği şekilde kullanacak. Karadeniz bölgemizde hiçbir yerde olmayan ve tabiri caizse Ege’yi aratmayacak görselliği ve donatıları olan projemiz göz kamaştıracak ve halkımızın kullanımı için hayata geçecektir”.

PROJEDE NELER VAR? PLAJLAR BÖLGESİ PROJESİ BAŞLADI
Şenlikoğlu’nun “İnşallah kısa bir zamanda halkımızın hizmetine sunacağız” dediği proje içinde; 7 bin 400 metre kare yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 metre kare taş anfi tiyatro, 3 adet iskele, 200 m2 çocuk su parkı, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, 100 bisiklet park yeri, kent bisiklet istasyonu, kamp alanı, 3 adet çocuk macera parkuru, 880 büyük ağaç, 200 orta boy ağaç, 1200 küçük bitki, 6 adet wc/duş ve bebek bakım ünitesi, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 adet çay kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası, 6 adet plaj işletmesi yer alıyor.
Konuşmanın ardından ise Başkan Şenlikoğlu, iş makinasını kullanarak temel atma işleminin startını verdi.
Törene; Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Osman Öden, Abdurrahman Demirel, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve bazı siyasi parti temsilcileri ile basın mensupları da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir