logo

reklam
18 Eylül 2015

PİRAZİZLİ BALIKÇILARA HAVAALANI CİVARINDA AV YASAK

Denize dolgu yapılarak inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanının çevresinde balık avlanmasının yasaklanmasına büyük tepkiler geliyor.
Piraziz ve Gülyalı Balıkçılarının Havaalanı etrafına 400 Metreden fazla yaklaşılmasına tepkilerini ortaya koyarken  PİRAZİZ ve GÜLYALI balıkçıları bu yasağın kendilerine artık balıkçılık yapmayın demek anlamına geldiğini belirtiyor

Kıyı balıkçılığının tamamına yakınının bu bölgede avlanma yapıldığını belirten balıkçı esnafı  bu uygulamanın kendilerini iflasa kadar götüreceklerini açıkladılar. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Piraziz Balıkçı esnafı ve aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi Piraziz İlçe teşkilatı başkan yardımcısı Mustafa ARSLAN , yasanın resmi gazetede yayınlanmasına rağmen kendilerine tebliğ edilmediğini açıklarken tebliğ edildikten sonra resmi mercilere gereken başvuruları yapıp gerektiğinde ise  hava alanı etrafında protestolar yapacaklarını vurguladı. ARSLAN yaptığı açıklamada  Trabzon hava alanının da denize sıfır olduğunu ,balıkçılara özellikle bizim gibi küçük teknelere Trabzon bölgesinde her hangi bir yaptırım uygulanmadığını  yapılanın çifte standart olduğunu savundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?