EğitimGiresun

PİRAZİZ’DEKİ FAKÜLTE TAŞINACAK AMA…

Giresun Üniversitesi Piraziz Ahmet Hamdi Özdemir Sağlık Bilimleri Fakültesi, 2016 yılında inşaatı tamamlanması hedeflenen Giresun merkezdeki sağlık kampüsüne taşınıyor.

Kendisini ziyarete gelen Piraziz Kaymakamı Ahmet Müfit Dağ ve Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’nun bu konudaki hassasiyetlerini dinleyen  GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, ilçeye yeni kurumlar kazandıracaklarını belirterek “Piraziz’i kesinlikle mağdur etmeyiz” dedi.
Attar, öğrencilerin staj yaptıkları sağlık kuruluşlarının merkezde olmasını taşımaya gerekçe gösterdi.

Aygün Attar, ziyarette yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Takdir edersiniz ki; eğitimleri gereği zamanlarının çoğunu merkezde bulunan sağlık kuruluşları ve hastanelerde staj için geçiren Sağlık Bilimleri Fakültemizi, 2016 yılında inşaatı tamamlanacak Sağlık kampüsü içine almak istiyoruz. Ama bu süreç bir buçuk yıl kadar sürebilir. Bunu yaparken de Piraziz’in menfaatlerini göz ardı etmeden hareket edeceğiz. Piraziz’de bulunan okulumuz da fizik açıdan iyi bir altyapıya sahiptir. UBYO veya MYO planlıyoruz. Bu okullarımız öğrenci sayısı açısından da çok daha fazla katkı sunacaktır. Açılacak programları iyi planlamak, yapımı bitmek üzere olan havaalanının ilçeye yakınlığını da avantaja çevirecek bölümlere yönelmek istiyoruz. Bunun kararını da Piraziz’le, sizlerle hep birlikte alırız. Piraziz’i kesinlikle mağdur etmeyiz”.

Piraziz Kaymakamı Dağ ve Belediye Başkanı Görgülüoğlu da, “Hassasiyetlerinizden ve Piraziz’le ilgili düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederiz. Sizin hızınıza yetişmek mümkün değil. Üniversitemizin ve sizin çalışmalarınızı yakından takip ediyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Size sunabileceğimiz her türlü katkıya her zaman hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz” dediler.

Rektör Attar, konuklarına önceki gün ilçecdeki fakültede düzenlenen Hamsi Şöleni'ne katkılarındann dolayı teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir