Giresun

PİRAZİZ’DE ANLAMLI TÖRENLER

Piraziz’de açılış günü…Piraziz Halk Kütüphanesi, Kültür Merkezi, Halk Eğitim Merkezi Gezici Kütüphanesi ve İsmail Yücel Endüstri Meslek Lisesi’ne yapılan kütüphane de törenle hizmete girdi.

Kütüphaneciliğin gelişimiyle ilgili slayt sunumunun ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz, kütüphanelerin halkımıza okuma, araştırma alışkanlığının yanında yeni bilgi ve hayatı renkli kılacak hobiler kazandırdığını söyledi. Yılmaz, “Okumak hava gibi su gibi günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmadıkça, kültürel gelişmemiz yetersiz kalıp, bilgi çağını yakalamamız mümkün olmayacaktır. İlimiz ve İlçe Halk Kütüphanelerimizden yararlanalım. Kütüphanelerimizin zenginleşmesi için kitap armağan edelim, kitap ve kütüphane konusundaki duyarlılığımızı artıralım.” Diyerek kütüphanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaymakam Hüseyin Çam da böyle bir günde kütüphanelerin hizmete girmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, Kültür Merkezi hakkında bilgi verdi. Merkezde Perşembe günleri kadınların çeşitli sosyal etkinlikler yapabileceğini belirten Kaymakam Çam, cumartesi günleri ise film gösteriminin yapılacağını söyledi. Merkezin toplantı salonu olarak da kullanılabileceği bilgisini veren Çam, “Merkez sayesinde ilçemizde sosyal aktiviteler artarak birlik beraberliğimiz daha da güçlenecek” dedi.2014-320-6

Konuşmaların ardından halk kütüphanesinin, kültür merkezinin, gezici kütüphanenin ve İsmail Yücel Endüstri Meslek Lisesi Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Piraziz’in yeni başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, İl Defterdarı, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Kültür ve Turizm Müdürü ile ilçe yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir