AktüelEğitim

PİRAZİZ ÖMER HEKİM İLKOKULU’NA AB BELGESİ

Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İş İnsanı Dr. Öner Hekim tarafından genç yaşında hayatımı kaybeden merhum oğlunun anısını yaşatmak için yapılarak Milli Eğitim’e bağışlanan Piraziz Eren Ömer Hekim İlkokulu, eğitimdeki başarılarını kalite belgeleriyle tescillemeyi sürdürüyor. Okul bu seferde eTwinning projeleri kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Avrupa Kalite Etiketi aldı.
2019 yılı içerisinde, Türkiye’de eTwinning faaliyeti kapsamında gerekli kriterleri taşıyan 986 okul eTwinning Okulu Etiketine başvurdu. Yapılan değerlendirmede, Eren Ömer Hekim İlkokulu’nunda içinde olduğu ilimizdeki15 okul hak e twinning okul levhası almaya hak kazandı.Belge okul girişine asıldı.
eTwinning projeleriAvrupa ile okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla yürütülüyor.
Başarılı bulunan okullar ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendiriliyor.
Eren Ömer Hekim İlkokulu, Aralık 2019 ayında ise, aralarında ülkemizin de bulunduğu Brüksel Merkezli 34 Avrupa Ülkesinin Eğitim Bakanlıklarının üye olduğu Avrupa Okul Ağı (Europen Schoolnet) tarafından, okulları ve öğrencileri internetin zararlarından korumak amacıyla uygulamaya konulan “eSafety Label” (Güvenli İnternet Etiketi) almaya hak kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir