Giresun

PİRAZİZ CHP’DEN İSTİFA EDEN KÖKSAL ÖZDEMİR,’İKBAL BEKLENTİLERİ’ VAR DEDİ

“BİREYSEL İKBAL BEKLENTİLERİ, TOPLUMSAL TALEPLERİN ÖNÜNE GEÇTİ”

Piraziz siyasetinin önemli isimlerinden, Piraziz Ziraat Odası yöneticiliği, meclis başkanlığı, İl Genel Meclisi üyeliği gibi görevlerde bulunan Köksal Özdemir, partisi CHP’den istifa etti.

İstifa gerekçesini bir metinle duyuran Özdemir, yaptığı uyarıların dikkate alınmadığını öne sürerek isim vermeden bazı kişileri suçladı. Köksal Özdemir “aslında çok büyük bir azim ve kararlılıkla mücadelenin içine girmiştik.Fikirlerimiz,örgütlenmemiz ve üretmeye çalıştığımız her politik hat bir hizbin ve bir himayenin altına alınmaya zorlandı.Bu engelleri aşmak için düşüncelerimizi yüksek sesle haykırdık duyan olmadı…Bireysel ikbal beklentileri,toplumsal taleplerin hep önüne geçti” dedi.
Özdemir, istifasına ilişkin olarak şunları açıkladı: ” 
Üyesi olduğum günden itibaren ilkelerini ve ideallerini savunmaktan ve bir parçası olmaktan onur ve gurur duyduğum CHP üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum..

CHP Türkiye’nin kurucu partisi,Türk siyasi tarihinin ve siyasetinin ana akımı,bende bir çok yol arkadaşım gibi siyaseten bu ana akım içerisinde yoğruldum.
Aslında çok büyük bir azim ve kararlılıkla mücadelenin içine girmiştik.Fikirlerimiz,örgütlenmemiz ve üretmeye çalıştığımız her politik hat bir hizbin ve bir himayenin altına alınmaya zorlandı.
Bu engelleri aşmak için düşüncelerimizi yüksek sesle haykırdık duyan olmadı…
Bireysel ikbal beklentileri,toplumsal taleplerin hep önüne geçti.Bu düşüncelerime hak veren,yürekten katılan ve tespitlerimle ortaklaşan pek çok yol arkadaşım olduğunu biliyorum.
Ancak iktidar hedefi,toplumun beklentileri ve gelecek için umut besleyemediğim dipsiz bir kuyuda kalmayı inandığım değerler üzerinden uygun bulmuyorum…
Yarın güzel günler için ortak beklentilerimiz ve benzer duyarlılıklarımız elbet bizi yolun bir yerinde bir araya getireceğine inanıyor;
Bu güne kadar bizden desteğini esirgemeyen gönül dostlarıma ve dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum”..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir