AktüelGiresun

PİRAZİZ BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

Piraziz ilçemizde sabah saatlerinde 154 bisikletçinin katılımıyla start alan ve üç gün sürecek “II.Karadeniz Bisiklet Festivali”nin birinci gününde tören yapıldıç Piraziz- Bulancak- Giresun etabını tamamlayan bisikletçilerin katılımıyla valilik bahçesinde düzenlenen törende konuşan Vali Hasan Karahan, organizasyonun ilimizin tanıtımına katkı sağladığını belirterek, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Geçen yıl 80 civarında bisikletçinin katıldığı festivale bu yıl yaklaşık 2 katı kadar 154 bisikletçinin katıldığını belirten Vali Karahan, “ Bu sayının ileriki yıllarda daha da artacağını umuyoruz. Rakam olarak bu bizi mutlu eden bir artış. Katılım dolayısıyla hepinize teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen sporcularımız var. Giresun günden güne daha da büyüyen, güzellikleri ortaya çıkan, güzellikleri paylaştıkça daha da güzelleşen bir ilimiz. Türkiye’mizin sakin, huzurlu güzel yerlerinden biri. İnşallah bu festivalin 3’cüsünde de yine bir arada oluruz. Bu tür faaliyetler hem birbirimizi tanımaya, hem güzellikleri tanımaya, ulaşamayanlara da tanıtmaya vesile oluyor. Sizlerin katılımıyla bu organizasyon daha bir güzel oluyor. Hepinize tekrar teşekkür ediyoruz. Yolunuz açık olsun. Hayırlı yolculuklar” diye konuştu.

Bisiklet festivaline Afyonkarahisar’dan katılan bisikletçiler Afyon’daki Giresun Şehitliği’nden getirdikleri toprak ve bayrağı Vali Karahan ve AKP İstanbul Milletvekili hemşerimiz Hasan Turan’a takdim ettiler.

 

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Karadeniz Bisiklet Festivalinin ikinci gününde bisikletçiler Yavuzkemal- Kulakkaya- Çaldağ güzergahında, üçüncü ve son günde ise Bektaş- Aygır Gölü- Bulancak güzergahında pedal çevirecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir