Aktüel

PAZARSUYU’NA TURİST GELDİ

GİRESUN'DA EKO TURİZM PROJESİ KAPSAMINDA BULANCAK'TA KURULAN EKO KÖY’ÜN İLK TURİST KAFİLESİ GÜNEYDOĞU'DAN OLDU 

Giresun’da, eko turizm kapsamında yürütülen proje meyvelerini vermeye başladı. Giresun’un Bulancak ilçesinde oluşturulan Eko Köy’ün ilk turist kafilesi ise Güneydoğu’dan oldu. 

Güneydoğu’nun değişik illerinden gelen 130 kişilik turist kafilesi, Bulancak’ta oluşturulan Eko Köy’de yöresel kıyafet giymiş kızların çiçekleriyle karşılandı. Davul zurna eşliğinde halk oyunları gösterilerini izleyen turist kafilesine, fındık bahçesi içerisinde yöresel yemeklerle hazırlanmış ikramda bulunuldu.

Giresun’da gördükleri ilgi karşısında memnun olduklarını belirten Güneydoğulu yerli turistler, Karadeniz’e gelmekte çok geç kaldıklarını, yeşili ve denizine hayran kaldıklarını söyledi.

Eko Turizm Koordinatörü Enver Türkmen, Giresun’da eko turizm çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını belirterek, Giresun’un eko turizm anlamında daha çok marka il olabileceğini kaydetti.

Giresun Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz ise, “Sayın Valimizin turizm anlamında yaptığı çalışmalarla ve destekle, Giresun turizm anlamında ivme kazanmaya başlamıştır. Kum, deniz ve güneş turizmi artık doğa turizmine doğru kaymaktadır ve Karadeniz’de de Giresun bu doğa turizminden hak ettiği payı almak için yaptığı projelerin olumlu sonuçlarını alıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir