logo

reklam

PAŞAKONAĞI’NDA KAR FESTİVALİ

Paşakonağı Yaylası Kar Festivali ve Off Road Şenliği yapıldı. İlk olmasına rağmen binlerce kişi aile ve çocuklarıyla Paşakonağı’na çıkarak festivale katıldı. 

GİRTAB(Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından organize edilen ve Kovanlık ve Bulancak Belediyeleri Giresun ve Ordu Offroad kulüplerince ortaklaşadüzenlenen festivalde katılımcılar soğuğa aldırış etmeden eğlenceye doydu. 

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve ilimiz kış turizmine büyük katkısı olacağına inanılan festivalin, açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan “Bu bizim ilk projemiz ama ardı gelecek inşallah. Gerçekten güzel bir ortam var. Bu zamana kadar  1750 metrede hiç hamsi yememiştik, herhâlde hamsinin tadı burada bir başka olacak. Burada bu güzellikleri paylaşacağız. Ordu Valimiz de burada. Bugün ayrıca Giresun-Ordu  maçı var. Her iki takımada ayrıca başarılar diliyorum. İki vilayetin kardeşçe ortak projeleri paylaşarak Karadeniz’in ortasında bir güzelliği yasatacağız. Bu güzelliğin ülkemizde de dünyada da örnek olmasını istiyoruz” dedi.

Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük ve Bulancak Belediye Başkanı  Recep Yakar da,  ilk olarak bu yıl düzenlenen etkinliğin geleneksel hale getirileceğini belirterek katılımcılara teşekkür ettiler  ve bu tür etkinliklerin bölge turizminin gelişmesine katkı sağlayacağını söylediler.2014-1285-3

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve protokol üyeleri  tarafından Off- Road yarışlarının startı verildi.

2014-1285-13

Kızak, kayak ve snowbord, kardan heykel yarışlarıyla eğlenceli saatler geçiren katılımcılar etkinlikler boyunca  sponsor belediyelerce kar üzerinde ızgarada hamsiler, ateşlerde çorbalar, çaylar ve o ateşlerin közünde yayla patateslerin tadına vardılar.

Programa Vali Hasan Karahan, Milletvekili Adem Tatlı, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, Giresun Federasyonu Dernekler Başkanı Hasan Turan, bazı kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce kişi katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?