AktüelGenel

PANDEMİ SÜRECİNDE 629 ÇİFT NİKAHLANDI

Ocak ayından 20 Ekim tarihine kadar geçen sürede sadece Giresun merkezde 629 çift nikahlandı. Giresun Belediyesi Nikah Memurluğu tarafından verilen bilgiye göre,10 aylık süreç içerisinde en fazla nikah Temmuz ayında kıyılırken, en az nikah ise Mayıs ayında gerçekleştirildi.  Aylara göre nikahlanma rakamları şöyle oldu: Ocak 41, Şubat 38, Mart 37, Nisan 22, Mayıs 10, Haziran 74, Temmuz 139, Ağustos 110, Eylül 106, Ekim (19’una kadar) 52.

Belediyeden yapılan açıklamada, nikahların pandemi kurallarına uyularak kontrollü bir şekilde gerçekleşildiği ve çiftlerin evlendirme cüzdanları verildiği belirtildi. 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yaptığı açıklamada: “ Hemşehrilerimizin iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olmak bizim görevimiz. Kontrollü sosyal hayat dönemiyle birlikte nikahlarımızı kıyıyoruz. Giresun Belediyesi olarak yeni yuvaların kurulmasına vesile oluyoruz. Nikah memurlarımızın da özverisiyle kıydığımız nikahlarda temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyuluyor. Bu şekilde kurallara riayet ederek çalışmaya devam edeceğiz. Dünya evine giren tüm çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir