logo

reklam

ÖZTÜRK’TEN YUVARLAK ELEKTRİK LAFTLARI

AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk yaptığı açıklamada AKSA’dan yakındı. 2010 yılında elektrik dağıtım hizmetinin özelleştirilmesinde şirketin yürüttüğü hizmetin kamuoyunda yoğun şekilde tartışıldığını söyleyen Öztürk, “Süreç içinde elektrik hizmetinin daha iyi sunulması, vatandaşın şikayetlerinin daya iyi değerlendirilmesi amacı ile hem şansım hem milletvekillerimiz, hem de teşkilat mensuplarımız, ilgili firma ile enerji bakanlığımız nezdinde çalışmalar yapmıştır”dedi.

AKP Milletvekili Öztürk, şunları söyledi:” En son yaşanan aşırı kar yağışı nedeni ile elektrik kesintilerinin yoğun şekilde yaşanması karşısında hemşehrilerimizden haklı şikayetler gelmiştir. Uzun süreden beri yaşanan bu olumsuzlukların biran önce köklü şekilde çözülmesinin arzuluyoruz. Bunun için enerji ve tabi kaynaklar bakanımız Sn. Berat ALBAYRAK ile bir görüşme yaptık. İlin elektrik altyapısı ve sunulan hizmetteki aksaklıkları paylaştık. Aldığımız bilgiye göre ülkemizin birçok bölgesinde elektrik alt yapısının yenilenmesi hedeflenmekte, özellikle önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde alt yapının %80’inin yenilenmesi hedeflenmektedir. Bunun için gerekli ödenekler aktarılmaktadır."

Giresun halkımız rahat olsun, elektrikle ilgili sorunların kesin çözümü için gerekli altyapı yenilenmesinin ilimiz içinde yapılması için elbirliği ile çalışmaya ve takip etmeye devam edeceğiz.” 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?