AktüelGiresun

Özgürlük Yolu projeyle güzelleşecek

ÖZGÜRLÜK YOLU TURİZME KAZANDIRILIYOR

Giresun Belediyesi şehri güzelleştirme ve tarihi-kültürel varlıklarını gün yüzüne çıkararak turizme kazandırma çalışmaları kapsamında Özgürlük Yolu olarak bilinen Giresun Emniyet Müdürlüğü’nün eski binası arkasındaki yolda bir proje uygulayacak. Giresunlular’ın gerekse yerli ve yabancı turistlerin ilgi alanı olangüzergahın daha da cazip hale gelmesi amacıyla proje hazırlandı.

Bu kapsamda, ‘Özgürlük yolu yenileme ve çevre düzenleme’ adı altındaki projeye destek alabilmek için DOKAP’a sunulan proje onaylandı ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ile Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından ilgili protokol imza altına alındı.

Proje kapsamında 900 metre uzunluğunda toplam 4780 m2 yürüyüş yolu, 800 metre korkuluk ve 90 adet aydınlatma yapılması planlanıyor.

Giresun Belediyesi adına projeye imza koyan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’un değerlerine değer katmak için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Bakıma ihtiyacı olan bu değerimizi hazırladığımız projemizle birlikte en iyi şekilde şehrimize kazandıracağız. Şimdiden Giresun’umuza hayırlı olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir