logo

reklam
20 Ağustos 2015

ÖZEL İDARE OTELİ TİTANİC’İN

Özel İdare en önemli gayrimenkulünü kira yoluyla devretti.

İl Özel İdare Hizmet Binası olarak kamu binası olduğu için yüksek kat hakkı ruhsatı alınarak inşaatına başlanan ancak daha sonra imar planı değişikliği yapılarak  5 yıldızlı otele dönüştürülen binanın ihalesi yapıldı.  

İhale Vali Hasan Karahan Başkanlığı’nda Encümen Üyeleri İl Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, İl Genel Meclisi Üyeleri Fazlı Derbeder, Fikret Karaarslan, İdris Bahadır, Plan ve Proje Müdürü Mustafa Kemal Altıparmak Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barbaros Demirkaya’ın katılımıyla yapıldı.

İhaleye sadece Titanic Otelleri’nin sahibi olan Giresunlu Aygün kardeşler katıldı. 25 yıllığına kiralanan otelin ihalesi 12 yıl aylık 12 bin lira, 12 yılın ardından aylık 100 bin lira olarak sonuçlandırıldı.

Otel Eylül ayında firmaya teslim edilecek, firma da gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra binayı 1 yıl sonra 5 yıldızlı otel olarak hizmete sokacak.

2015-737-1.JPG5720.08.201557

İhaleyi kazanan Titanik Oteller sahibi Aygün Kardeşleri kutlayan Vali Karahan, 1 yıl içinde 5 yıldızlı otele dönüştürülecek olan binanın hizmete girmesiyle birlikte hem ilimizin en önemli eksikliklerinden biri olan 5 yıldızlı otel eksikliğinin gidereceğini hem de ilimiz turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi

Binanın Giresun’da aynı güzergahta bulunan tek katlı binaların kirasıyla kıyaslandığında,  ayda 12 bin lira gibi oldukça az bir fiyatla kiralanması daha ilk günden eleştiri konusu oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?
#

ÖZEL İDARE OTELİ TİTANİC’İN” için 3 Yorum

  1. Recep Akar : diyor ki:

    Masada gözden kaçan bir isim var. AKP İstanbul Zeytinburnu eski İlçe Başkanı gayrimenkul zengini Ahmet Dokumacı. Bu işin içinde bir oyun var, Vali de bu işe çanak tutmuş vah Giresun’ um vah.

  2. Onur Çotanak : diyor ki:

    Bir iş’te bu kadar yanlış, hata olur. Kamu binası diye başla dik 11-12 kat (Eskisi 2 kat) sonra yap imar değişikliğini, peşine patlat aranda bi ihale ver gitsin paranın miktarı hiç önemli değil para sadece işin aldık verdik davası. Neyse en azından yabancıya peşkeş çekilmedi. Üç beş Giresun uşağına daha ekmek kapısı…

  3. Murat Yıldız : diyor ki:

    Olaya aylık 12.000 tl kira az diye bakılmamalı. Özel idare anahtar teslim otel kiralamıyor. O binanın otel olması için en az 8-10 milyon avro yatırım yapmak gerekiyor ki bu paranında bir maliyet var. Ayrıca kar etmesi için en az 20 yıl gereken bir proje. Olaya şöyle bakmakta yarar var. Kar etmese bile en az 100 kişiye iş verecek bir proje. Aygün kardeşler için bir nevi sosyal sorumluluk projesi.