Giresun

ÖZEL İDARE BORCUNA KARŞILIK AKARYAKIT İSTASYONU ARSASI TAKASI YAPINCA..

ÖZEL İDARE, GİRESUNSPOR’A VERDİĞİ İMARDA AKARYAKIT İSTASYONU OLARAK İŞLENEN ARSAYI GERİ ALIP, BORCA KARŞILIK MÜTEAHHİTE VERDİ.GÖZLER GİRESUN BELEDİYE MECLİSİ’NDE…

Giresun Aksu Mahallesi’nde yeni yapılan bölge hastanesinin karşında bulunan ve Giresunspor’a gelir getirmesi amacıyla benzin istasyonu olarak tahsis edilen 4 dönümlük arsa İl Özel idaresi tarafından geri alınarak 5,5 milyona satıldı. Satışın Özel İdare’nin borçlarına karşılık  Güngör İnşaat isimli firmaya yapıldığı ve firmanın alana akaryakıt istasyonu ve dükkan yapmak için inşaata başlayacağı belirtildi.

AKSU GİRESUNSPOR’DAN GERİ ALINAN ARSA İÇİN KONUŞTU

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, ise, müteahhide neredeyse yok pahasına satılan her yönüyle değerli arsa konusuna ilişkin açıklama yaptı. Aksu, arazinin plan değişikliği ile ilk haline döndürüleceğini ve konunun belediye meclisinde görüşüleceğini söyledi.

Başkan Aksu; Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sinan Işık ve yönetiminin kendisini ziyaretinde yaptığı açıklamada ”Belediye Meclisinde söz konusu arazi Giresunspor’a kalıcı gelir sağlasın düşüncesiyle akaryakıt istasyonu olarak imar planına işlenmiştir. Ancak yer bir şahsa ne karşılığı satıldı bilmiyorum. İlk Meclis toplantısında planı eski haline çevirmek için imar değişikliği teklifi vereceğim. Bizim için önemli olan değerler vardır. Kimse bu şehrin değerlerinden büyük değildir. Giresunspor’un kaynağının başka amaçla kullanılmasına müsaade edemeyiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir