Giresun

ÖZEL İDARE BİNASINA HÜLLE ÜSTÜNE HÜLLE

İl özel İdaresi hizmet binası olarak yüksek kat ruhsatı ile inşaatına başlanan, ancak bitmesine yakın imar düzenlemesiyle 5 yıldızlı otel haline dönüştürülen bina yeni bir konuyla tekrar gündemde.

Bina bir süre önce Titanic Oteline ait şirkete 12 yıl aylık 12 bin lira, 12 yılın ardından aylık 100 bin lira bedelle 25 yıllığına kiralandı. Ancak bu da yetmezmiş gibi binanın kiralama süresi yapılan protokole ve imzalanan ihale şartnamesine rağmen İl Genel Meclisi’nde alınan yeni bir kararla 30 yıla çıkarıldı.

Alınan bu kararın görüşmeleri sırasında CHP’li üyeler karşı çıktı. CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, tepki göstererek, AKP’lilere“ bu hukuk, yasa tanımamaya pes doğrusu. Sizlere söyleyecek söz bulamıyorum” dedi.

Yılmaz özel idare hizmet birimlerinin aynı alandan 5 ayrı ve farklı adreslere taşınmasını da eleştirdi.

Mehmet Yılmaz, il özel idaresinin tek binada, tek çatı  altında birleştirilmesini  istedi.

12642706_10153859846168048_287951545012433103_n

12 YIL AYDA 12 BİN LİRA KİRA ÖDEYECEKLER AMA…

Öte yandan meclis başkanı Murşit Gürel’in de internet üzerinden paylaştığı fotoğraflarda, otel olarak çalıştırılacak binanın imarında ve mimari projesinde değişiklik yapıldığı görüldü. Fotoğrafa göre, binanın en alt bölümü, bütün alanı kapsayacak şekilde dev bir alışveriş merkezine dönüştürülüyor.

Eğer proje bu şekilde gerçekleşirse binayı kiralayan şirket, alışveriş merkezi üzerinden kira bedelinin en az 5 mislini daha kiraya vereceği firmalardan karşılayacağa benziyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir