GiresunManşet Üstü

ÖZEL HASTANE İŞİ DALLANIP BUDAKLANIYOR!..

 Bir gurup işadamının biraraya gelerek kurmak istedikleri özel hastane işi, Giresun'da siyasi malzeme konusu olmaya devam ediyor. 

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, düzenlediği basın toplantısında, Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun açıklamalarına cevap verdi. Aydın konuşmasını büyük bölümünü ‘özel hstane’ konusuna ayırdı.

Petrol Ofisi’nden alınan belediyeye ait arsanın 4 dönümlük bölümünün özel hastane yapımı için Bek-Dağ isimli firmaya 20 yıllığına karşı çıkan Aydın, tahsisi; ‘yasadışı, suistimal, hülle” sözleriyle değerlendirerek“Sanki kendisi iş ve istihdam yaratıyor, biz yatırımı engelliyoruz gibi bir algı oluşturuyor. Biz yatırıma karşı değiliz, ancak şaibeye, kapalı kapılar arkasında yapılmasına karşıyız. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.  

DSC_9543"ADRESE TESLİM DEĞİL, REKABETE AÇIK İHALE EDİLMELİ"

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, belediye meclisinin, Burak Bektaşoğlu’nun hastane şirketinin müdür iken İçişleri Bakanlığı’nın tahsis oluruyla işlem yapıldığını iddia ederek, “2013 Haziran ayına ait karar şu an için geçersizdir. Meclis yeni bir karar almamıştır. Yatırımcıları uyarıyoruz. Zaten bir kişi kararın iptali için bakanlığa şikayetçi oldu. Gerekirse Bölge İdare Mahkemesi’ne götüreceğiz. Burası adrese teslim değil, rekabete açık olarak ihale edilmeli.Parayı veren alsın ” diye konuştu.   

Aydın, Gemilerçekeği Dolgu Alanı'na İl Özel İdare tarafından yapılan çeşmeye Giresun Belediyesi’nin su vermemesini eleştirerek, “Kerim Aksu Giresun halkını cezalandırıyor. Hani Giresun’u seviyordu.Köylerde su sıkıntısı var çeşmeyi oraya yapsınlar diyor. Hangi köyde su sıkıntısı var. Geçen yıl su sıkıntısı vardı, tankerle su taşıdı. Ama yaptığı iyiliği milletin başına kakıyor, devamlı bunu söylüyor” dedi.

Aksu’nun ‘dolgu alanlarını vermiyorlar, projemize engel olunuyor’ yakınmasını da değerlendiren Hasan Aydın, şunları söyledi: ”Rus Pazarı, Keşap Durağı, Deppoy projelerini neden yapmıyor. Oraları da elinden mi aldılar. Gelin oynayamayınca yerin dar dermiş. O projeleri gerçekleştirsin, söz kendisine dolgu alanlarını vereceğiz. Canımızdan istesin. Dolgu alanlarını engellemiyoruz. Cumhuriyet Parkı ticari faliyet sınırı geçildi. Buralardan kira alıyor. Milli Emlak’a 2 trilyon borcu var, vermiyor.”  

Hasan Aydın, toplantıda ayrıca Aksu’nun ramazan yardımlarını kesmesini de eleştirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir