AktüelGiresunUlusal

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL SERGİ

Giresun Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1.ve 2.kademe ve Giresun İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin eğitim öğretim yılı boyunca yaptığı eserlerin sergilendiği serginin açılışında konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, “Okulumuzun yıl sonu sergisinde hep bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın günlük hayatını devam ettirmeleri için el becerilerinde de gelişmesi gerekiyor. Bu sergide bunun en önemli göstergesi ve güzel bir ürünü. Burada çocuklarımızı çok mutlu olarak görmek bizleri de sevindiriyor. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.2014-532-5

Okul Müdürü Osman Aygün de engelli öğrencileri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan başta Vali Karahan olmak üzere tüm katılanlara teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz evlerinden alarak gün boyu onların ihtiyaçlarını karşılıyor, bakımını üstleniyoruz. Sergimizde çocuklarımızın kaydettikleri gelişmeleri görecek birbirinden güzel çalışmalarına hayran kalacaksınız” dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi Vali Karahan ve muhterem eşleri Şule Meral Karahan tarafından kesildi.

Sergiyi gezen Vali Karahan ve eşi öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaları büyük bir beğeniyle inceleyerek, çocuklarla sohbet ettiler.

Açılışa Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Müdür Yardımcısı Davut Tozlu, Özel Eğitim Rehberlik Şube Müdürü Hatice Özkan, Okul Müdürü Osman Aygün, öğrenciler ve velileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir