AktüelGiresun

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL ŞEVKAT

 

Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Osman Şeyranlıoğlu, dernek sporcuları ve eğiticilerinden oluşan bir heyet GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı ziyaret ederek, önümüzdeki dönemde yapacakları faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve destek istediler.

 

_DSC7037 (1)

 Giresun’da engellilere yönelik eğitim ve faaliyetlerde bulunmak için üniversiteden yardım isteyen Şeyranlıoğlu,2016 yılı içinde yapacakları “Uluslararası Özel Eğitim Kongresi” için destek istedi.

Ziyarette konuşan dernek başkanı Şeyranlıoğlu, Giresun’da çeşitli eğitim kurumlarında bulunan 940 kaynaştırma öğrencisinin çeşitli sorunları olduğunu belirterek,  “ Özel Eğitim bilgisi gerektiren bu çocukların eğitimlerine destek olunabilmesi için öğretmen ve velilerine eğitim desteği verilmesi gerekmektedir. Bizimde kulüp olarak 198 zihinsel engelli sporcu öğrencimiz bulunmaktadır. Bu çocukların çoğu parçalanmış, yani boşanmış ailelerin çocuklarıdırlar. Boşanma konusunda da üst sıralarda yer alan Giresun, 2013 yılında en fazla boşanma olan il olmuştur”dedi.

Attar ise, dernek üyelerine desteklerinin devam edeceğini söyledi.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir