Aktüel

Osman Öztürk’ten Ada ile Efe Serisi

Türkiye’de güvenlik denince akla ilk gelen isimlerden Eski Emniyet Müdürü ve CSG Yönetim Kurulu Başkanı, ‘Güvenli Okul’ projesinin mimarı Osman Öztürk; çocuklarımıza güvenli bir yaşam için edinilebilecek temel davranış kalıplarını öğretmek ve farkındalığı artırmak üzere Ada ile Efe serisini yazdı.
Yayımlanmış Türkiye Trafik Kazaları Gerçeği 1 ve 2, 2 adet Güvenli Okul isimli inceleme-araştırma kitabı, 9 adet çocuk öykü kitabı ve 9 şiir kitabı olmak üzere toplam 24 kitabı bulunan Ösman Öztürk’ün Ada ile Efe Serisi “Ada ile Efe Depremde Güvende” ve “Ada ile Efe Serviste Güvende” isimli çocuk öykü kitapları Doğan Egmont’dan çıktı.
Depreme karşı yapılabilecek hazırlık çalışmalarını anlatan “Ada ile Efe Depremde Güvende” depreme karşı farkındalık kazanma ve depreme hazırlık konusunda temel bilgi ve kavramları öğretiyor. “Ada ile Efe Serviste Güvende” ise çocuklarımıza servise binerken, serviste yolculuk ederken ve servisten inerken neler yapması gerektiğini, taşıtlarla her gün yaptığımız yolculuklar sırasında nasıl güvende olunacağını öğretiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir