Aktüel

ORTADOĞU TUR OPERATÖRLERİNE GİRESUN TANITILDI

Vali Hasan Karahan’ ın talimatlarıyla ,GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) 13 Kasım tarihinde Bursa’daki 3. Metex Etkinlikleri kapsamında Ortadoğu tur operatörleri ve acenteleriyle Giresun turizmine yönelik organizasyonlar ve bölgenin turistik yapısının güçlendirilmesine yönelik yapılabilecek programlarla ilgili görüşmeler de bulunuldu. 

 Arapça hazırlanan basılı ve görsel materyallerle, 15 Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkesinden ( Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Irak, Katar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan , Tunus, Umman, Ürdün, Yemen ) seçkin seyahat acenteleri yetkilileri, bazı ülkelerin turizm seyahat acente birliği başkanları, tur operatörleri, turizm profesyonelleri ve medya mensupları ndan oluşan yaklaşık 180 konuğun katıldığı organizasyonda yüzyüze detaylı görüşmeler gerçekleştirildi.

Etkinlik süresince bölgeye tur düzenleyen acentelerin farklı destinasyon talepleri, konaklamalarla ilgili tercihleri ve bölgede konaklama süresince yapılabilecek günübirlik ve konaklamalı programların oluşturulmasına yönelik ön çalışmalar yapıldı.

Yapılan görüşmelerin ardından 10 a yakın ülkenin turizm seyahat acenteleri, Giresun ilini görmek istediklerini ve Giresun’a turist getirmek istediklerini, bölgede yerinde incelemelerde bulunmak ve turizm potansiyelini belirlemek üzere en kısa zaman diliminde Giresun’da olmak istediklerinin belirttiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir