Giresun

ORHAN ERZURUM:“GİRESUN’A İHANETİN YETER CANİKLİ”

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, Bulancak Organize Sanayi Bölgesi’nde FİSKOBİRLİK’in yapmayı planladığı fabrika arazisinin Nurettin Canikli tarafından engellendiğini söyledi.

1 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan 26. Dönem Milletvekili seçimlerine 10 gün kala çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettiklerini belirten Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, “Seçim meydanlarında vatandaşlarımızın bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı azmimiz daha çok artıyor, geleceğe daha umutla bakıyoruz.

Ne mutlu bize ki 7 Haziran seçimlerinden önce gittiğimiz her yere tekrar gidiyor, vatandaşlarımız karşısında asla boynumuzu bükmüyoruz. Dün halkımıza ne söyledikse bugünde aynı sözleri söylemeye devam ediyoruz.

7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan sürece baktığımızda “Birileri” meclisi ve parlamentoyu yok sayıp bizlere Milletvekillerine çalışma fırsatı vermemiştir. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki halkımıza ne söz vermişsek, ne demişsek hepsini tek tek yapacak, 4 sene sonra gerçekleşecek olan 27. Dönem Genel seçimlerine alnımız ak, başımız dik çıkacağız” dedi.

“BULANCAK OSB CANİKLİ’NİN BABASININ MALI MI?”

Bir yandan seçim çalışmalarımızı sürdürürken diğer yandan da diğer siyasi partilerin söylemlerini ve açıklamalarını yakından takip ettiklerini belirten Milletvekili Erzurum, “Ancak özellikle Nurettin Canikli’nin, Bulancak İlçesine yapılan 2. OSB açıklamalarını ve burası üzerinden yaptığı siyaseti şaşkınlıkla izliyoruz.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki 2. OSB’de emeği geçen, yapılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ancak şunu da sormadan geçmek istemiyorum!

Ey Nurettin Canikli, Bulancak İlçesinde yapılan 2. OSB arsası sizin miydi yada sizin bir yakınınızın mıydı? Burada arsa dağılımı yaparken neye göre, kime göre hareket ediyorsunuz?” şeklinde konuştu.

“BULANCAK OSB’DE FKB’YE NEDEN ARSA TAHSİS EDİLMEDİ?”

Giresun’da binlerce kişinin ekmek yediği, binlerce ailenin ve üreticimizin geçimini sağladığı FİSKOBİRLİK’in uzun bir süredir ekonomik sorunlarla uğraşmakta, ancak son yıllarda toparlanma sürecine girerek eski günlerine dönme arzusunda olduğunu vurgulayan MHP Milletvekili Dr. Erzurum, şunlara yer verdi; “Aldığımız bilgilere göre FİSKOBİRLİK, Giresun’da yaklaşık 400 kişinin çalışacağı, Giresun ekonomisine can damarı olacak, üreticimizin yüzünü güldürecek bir fabrika yapmayı planlamıştır. Bunu üzerine yönetim kurulu da aldığı kararla bu tesisin Giresun’un hakkı olduğu için bu şehre yapılmasına karar vermiştir… Kurum gerekli projeleri ve alt yapıyı hazırladıktan sonra Bulancak 2. OSB Müdürlüğünden 23 dönümlük bir arsa tahsisi istemiştir. Ancak OSB Müdürlüğü FİSKOBİRLİK’in bu talebini yerinde görmeyerek kendilerine “Küçük kobilere tahsis edilen” bir arsa önermiştir.

FİSKOBİRLİK yöneticileri bu fabrikada yaklaşık 400 kişinin çalışacağını belirtmiş, bu kişilerin bu şehrin insanlarından oluşacağını belirtse de teklifleri kabul görmemiştir.

Yine edindiğimiz bilgilere göre Sakarya ilimizin Ferizli Belediyesi, FİSKOBİRLİK’e bir teklifte bulunarak, istedikleri arsanın kendilerine ücretsiz olarak tahsil edileceği, tesis için binanın kendi taraflarından yapılacağını, burada çalışacak kişilerin Ferizli halkından oluşması gerektiğini teklif etmişlerdir.

Giresun’da EFİT kapanırsa burada çalışanların akibeti ne olacak? Bu konuları düşündün mü ey Canikli.”

 

“KARDEŞİNİN ÖNÜNDE YAKA İLİKLEMEK Mİ GEREKİYOR?”

“Giresun halkı adına İşsiz gençlerimiz adına, esnaflarımız adına sizler adına Nurettin Canikli’ye soruyorum” diyen MHP Milletvekili Orhan Erzurum, şöyle devam etti; “Ey Canikli, kimin arsasını kimsen saklıyorsun? Kimin malını kime vermiyorsun? Buradan arsa almak için illa kardeşin Durmuş Canikli önünde yaka iliklenmesi, kahve içilmesi mi gerekiyor?

Seni bir kez daha uyarıyorum… Giresun’un menfaatlerine zerre kadar zarar vermene artık bu halk müsaade etmeyecek, sana en güzel cevabı 1 Kasım tarihinde verecektir!

Biz FİSKOBİRLİK’imizin, Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfü Bayraktar’ın, Üreticimizin her zaman yanındayız!

Bunu aklının bir kenarına yaz, bu fabrika Bulancak Organize Sanayiye YA-PI-LA-CAK.”

“YAYLA EVLERİNİN YIKILMASI GÜNDEMDEN DÜŞMEDİ”

Canikli’nin 7 Haziran seçimleri öncesi Giresun halkını açıkça tehdit ederek, “Yayla evlerinizi başınıza yıkacağım” dediğini hatırlatan Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, bu konuda da şunları söyledi; “Halkımız evlerinde rahatça uyuyamaz oldu… Evimiz ne zaman yıkılacak korkusuyla yaşamaya başladı. Sonra çıkıp 1 Kasım seçimlerinde yeniden aday oldun bu sefer “Yok yıkmayacağım” diyorsun. Peki, şimdi ben sana soruyorum; Muhtarlık binalarının kapısında asılı olan, Vatandaşlara kaymakamlıklar tarafından 20 gün önce tebliğ edilen yazılar nedir?

Muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızın tehdit edilmemesi için isim ve sıra numaralarını saklıyoruz. Dileyen gidip Kaymakamlıklardan bu yazıları temin edebilir.

“İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNAMA”

Bakın muhtarların kapısında ne yazıyor; ‘Kaçak yayla evlerinin yıkılmasına karar verilmiştir’… Vatandaşlara gelen tebliğde ne yazıyor; ‘Kaçak evleri olanlar evlerini yıksın, aksi takdirde Cumhuriyet başsavcılığına şikâyette bulunulacaktır’…

Şimdi senin kesin Kaymakamlıkların gönderdiği bu yazıdan haberin yoktur! Şimdi sen kesin insanların evlerini yıkmamak için büyük mücadele ediyordursun.

Biz seni anlıyoruz, Sen Giresun’a geldiğinde kaldığın otelin deniz tarafına bakan odasında kalıyorsun. Ankara’dan Giresun’a gelmediğin için, deniz havasını seçimden seçime aldığın için sanırım bu hava sana dokunuyor olabilir.

Sana tavsiyemiz odanı kara tarafına aldır. Ve lütfen bu insanların emekleri, gelecekleri, hayatları, umutları ile oynama!”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir