logo

reklam

ORDU’LU ŞEHİT NUH ÖZDEMİR’İN HİKAYESİ YÜREK DAĞLADI

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 26 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in cenazesi yarın Diyarbakır'da düzenlenecek törenin ardından Samsun'a, oradanda Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne getirileceği belirtildi. Şehit Özdemir için burada tören düzenlenecek.

 

ordulu şehit

ŞEHİTİN TUĞLALI TEK KATLI EVİ…

Şehidin Salman Mahallesi'ndeki babasının evine Türk bayrağı asıldı. Tuğlalı tek katlı evde kalan şehidin annesi Esme Özdemir ve oğlu 23 yaşındaki Erol Özdemir, askeri yetkililerin verdiği acı haberle yıkıldı.

63 yaşındaki Mehmet Özdemir'de acı haberi Samsun’da aldı.

Oğlunun şehit olmadan 4 gün önce helallik alarak evden ayrıldığını ve Diyarbakır'a döndüğünü, kendisine de giderken çoraplarını verdiğini belirten anne Esme Özdemir ise oğlunun kendisine bıraktığı çıoraplarını öperek "Anam hakkını helal et, ben gideyim’ dedi. ’Bir hafta ertele’  dedim. Gitti, duramadı. 4 oğlum vardı, 3 oğlum kaldı. Vatan sağolsun, ne diyeyim yavrum senin için.  Şehit anaları ağlarken ben de ağlıyordum, onlarla yavrum. Ben de ağlayacak mışım datlu (tatlı) yavrum." diye ağıt yaktı.’

İki yıldır görev yapan şehit Özdemir'in, 20 gün önce izne geldiği,  önceki gün de görev yerine döndüğü öğrenildi. Şehit Özdemir'in 1,5 yıl önce  evlendiği eşi Leyla Özdemir'in 5 aylık hamile olduğu, erkek bebek beklediği  bildirildi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?