Giresun

ORDU ŞEHİT SABRİ ERYELER’İ UĞURLADI

Van’ın Başkale ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen J.Uzm.Çvş.Sabri Eryeler’in Ordu İli Kumru İlçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. ORDU ŞEHİT SABRİ ERYELER'İ UĞURLADI

Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk tarafından, Kumru  futbol sahasında kıldırılan cenaze namazının ardından, 24 yaşındaki Şehit J.Uzm.Çvş. Sabri Eryeler’in cenazesi, Kumru İlçesi Ortaca mahallesinde gözyaşları ve dualar arasında defnedildi.

Törene katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Giresun Valisi Hasan Karahan ve Ordu Valisi  İrfan Balkanlıoğlu, şehidin babası Muammer Eryeler ve annesi Emine Eryeler’e başsağlığı dileğinde bulunarak, taziyelerini iletti.

Törenin sonunda, Şehit J.Uzm.Çvş. Sabri Eryeler için yapılan dua ve saygı atışının ardından Şehidin tabutuna sarılı Türk Bayrağı İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk tarafından, şehidin naaşıyla birlikte gelen fotoğrafı da Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç tarafından şehidin babası Muammer Eryeler’e teslim edildi.

Tören AKPi Ordu Milletvekilleri Ergun Taşçı, Metin Gündoğdu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kumru  Kaymakamı Deniz Kılınç, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir