logo

reklam
22 Şubat 2015

REKTÖR ATTAR ORDU’DA DA YILIN REKTÖRÜ

https://dub119.mail.live.com/ol/clear.gifhttps://dub119.mail.live.com/ol/clear.gifhttps://dub119.mail.live.com/ol/clear.gifOrdu'da haftalık yayın yapan Haberci Gazetesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen 'Yılın En'leri' anketinde seçilen kişi ve kuruluşlara ödülleri verildi.

 

 

Gazetenin okurları ve Ordu halkının katılımıyla düzenlenen anket sonuçlarına göre belirlenen “Yılın En’leri” ödül töreninde; Yılın Rektörü seçilen Prof. Dr. Aygün Attar da ödülünü Ordu Haberci Gazetesi İmtiyaz Sahibi Figen Çakmak’ın elinden aldı.

57kRektör Attar, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada; Ordu-Giresun dostluğunun temelini havaalanından sonra eğitim yoluyla atmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Aygün Attar, "13 Fakültesi, 12 MYO, 4 Uygulamalı Bilimler Fakültesi, çok kalabalık bir akademisyen camiası ve 30 bine yakın öğrencisi bulunan Giresun Üniversitesi olarak ve yakın zamanda hep birlikte kullanmaya başlayacağımız Ordu-Giresun havaalanının bizlere sunacak olduğu göklerdeki istikbalimizi, bugün burada Ordu-Giresun temelli eğitim aracılığı ile atmaktan duymuş olduğum memnuniyeti de ifade etmek istiyorum" dedi.

Attar, vahşice katledilen Özgecan Aslan ve önceki gün Ege Üniversitesi’nde bıçaklanarak hayatını kaybeden öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu  da anarak, şunları söyledi” Sizlerin huzurunda söz veriyorum ki; Türkiye’nin bir zamanlar yaşamış olduğu sağ-sol, bizden-sizden gibi ötekileştirme çabalarıyla çok kanların aktığı, çok acıların yaşandığı günlerin geri dönmemesi için çok daha fazla çalışacak ve seferberlik ilan edeceğiz. Bizler, hayatımızı bayrak inmesin, ezan dinmesin, Türkiye çok daha güçlü olsun diye kaygılananlarız. Başka Türkiye yok anlayışıyla çok çalışacağız.  Her şey için eğitim şart”

Yapılan diğer konuşmaların ardından siyaset, bürokrasi, eğitim, iş dünyası ve hizmet kategorilerinde dağıtılan çok sayıda ödül gecede sahiplerini buldu. 

 Yılın Onur ödülünü alanların isimleri şöyle:

Şükran Bellikçi, (Emekli öğretmen), Orhan Oral ( Nezirler Mağazası.)
Burhan Tokcan. ( Sayıştay Onursal Üyesi ) 
Yılın En’leri ödülleri ; 
Yılın Bürokratı  ; Ayhan Nasuhbeyoğlu ( Merkez Valisi ),
Yılın Rektörü ; Prof. Dr. Aygün Attar. ( Giresun Üniversitesi Rektörü )
Yılın Belediye Başkanı ; İsa Demirci ( Akkuş Belediye Başkanı )
Yılın Akademisyeni ; Doç. Dr. Yeter Demir Uslu 
Yılın İş Adamları ;
Yüksel Göl (Koray Ticaret Toprak Mahsulleri ),Levent Yıldırım ( Levent Kuyumcu ve Even Pırlanta Mağazaları ),Adnan Ateşoğlu (  Vestel Ateşoğlu ve Ateşoğlu Mobilya mağazaları ),Coşkun Ergin ( Eral Gıda Sanayi ve A.Ş. işletmesi  )
Yılın Genç Girişimcileri  ;
Adnan Bayrak  ( Ankara Amade Balo ve Nikah salonlarının ve Altınbaş kuyumcu mağazaları),
Mithat Gürsu ( Gürpa Mağazaları)
Yılın İş kadınları
Sezgin Çetinkaya , Esra Olgun ( Özkök satın alma Müdürü),Songül Tahmaz 
Yılın Yöneticileri; Hakkı Üçer ( Ordu Ticaret Odası Genel Sekreteri),Ertan Çamaş ( Ankara İlkerler Holding Yönetim Kurulu Danışmanı )
Yılın Sivil Toplum Örgütleri ; Yurt Dışı Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği, 
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği.

Yılın Meslek Kuruluşu ; Ordu Eczacılar Odası
Yılın Eğitim Kurumları; Akkuş Kızılelma Ortaokulu, Özel Ordu Sahil Koleji
Yılın Kurumu; Ordu Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü.
Yılın Kuruluşları ;CRSG özel Güvenlik Hizmetleri Eğitim Kurumu, 
DKC Grup Gıda San. A.Ş , Sinema Otel
Yılın İşletmesi ; Şamata Cafe
Yılın Otomotif sektörü; Fort Altaş
Yılın Hizmet Ödülleri ; Salih Yaman ( İş adamı ) 
Yılın Özel teşvik Ödülü ;Ordu Genç Girişimciler Derneği ,
Yılın Postacısı ; Sezai Ateş 
 Hizmet Ödülleri ;  Emrullah Temizkan ( Ulubey Kaymakamı ), İhsan Koyun ( Ordu Ulubey Tapu Müdürü

j5yj'Yılın Bürokratı' ödülünü alan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu umre'de olduğu için, 'Yılın Siyasetçisi' ödülünü alan Fatih Han Ünal ve 'Yılın Milletvekili' ödülünü alan Mustafa Hamarat, TBMM'deki 'İç GüvenlikYasa sı' görüşmeleri sebebiyle geceye katılamadılar.

Ordu'da bir otelde gerçekleştirilen geceye; Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci başta olmak üzere sivil toplum kuruluş temsilcileri, özel ve kamu kurumu yöneticileri katıldı

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?