GiresunManşet Üstü

ORDU-GİRESUN’U HAVAALANI YAKINLAŞTIRDI

Ordu-Giresun Havalimanı Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Ömer Işık, havalimanındaki çalışmalar hakkında ticaret ve sanayi odaları üyelerine bilgi verdi.

Işık, Ağustos sonu itibari ile havaalanının alt yapı inşaatını bitirmeyi planladıklarını ifade etti.

ŞAHİN: "40 YILDIR LAZIM OLAN BİR HİZMETTİ"

Ordu Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, "Ordu-Giresun Havaalanı bize 40 yıldır lazım olan bir hizmetti. Geçte olsa mükemmel bir havaalanı olacak.  Ordu ve  Giresun  olarak biz mutluyuz. İl dışındaki Ordulular ve Giresunlular da mutlu olacaktır. Hafta sonlarından otobüs fiyatına memleketlerine gelecekler. Her iki il içinde hayırlı olacağına inanıyorum. Sadece bizler değil, Orduve Giresun'a yatırım yapan iş adamları da günü birlik gelip gidecekler. Yatırımcı içinde cazip bir ortam yaratılmış olacak. İllerimiz göç vermektedir en azından göç duracaktır. Geri dönüşler başlayacaktır” dedi.

DSC_3685

ÇAKIRMELİKOĞLU:HAVAALANI İKİ İLİ BÜYÜTECEK 

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, şunları söyledi: "Orduve Giresun Havaalanı kentlerimizin kültürel olarak büyümesine vesile olacak. Orduve Giresun yatırım yapılması gereken iller arasında yer alıyor. Hem teşvik hem de ulaşım ile birlikte yerini alması gerekiyor. En önemlisi de iş adamlarımızın zaman ile yarışmasıdır. Artık Ordu-Giresun illeri ülkenin ekonomik ve kültürel olarak en önde gidecek iller arasında olacağına inanıyorum”.

Her iki TSO Başkanı, bundan sonra da ortak hareket ederek bazı hizmetleri kazandıracaklarını açıkladılar  Ordu ve Giresun' un en önemli ihtiyacının liman ve Samsun-Çarşamba tren yolunun Ordu-Giresun bağlantısının yapılması ve  2017 yılına kadar programa alınması, yük ve yolcu limanı yapılması ile Organize Sanayi Bölgelerinin tamamlanması gibi  projeleri hayata geçirmek için çaba harcayacaklarını söyleyen Çakırmelikoğlu ve Şahin Tüm “ Bu birliktelik ilerleyen süreçte de devam edecek. Bölgenin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştular. DSC_3714Apron inşaatında son bulan geziye her iki ilin basın mensupları da ilgi gösterdi. Gezi sonunda gazeteciler TSO Başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir