logo

reklam
11 Şubat 2015

ORDU-GİRESUN’DA BAŞBAKAN ALARMI

Cumartesi günü AKP kongresine katılmak üzere Giresun’a gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu için alarm bütün kamu kurum ve kuruluşları teyakkuz durumuna geçirildi. Davutoğlu’nun henüz kesinleşmeyen programı için Giresun ve Ordu Valileri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar.

Davutoğlu’nun Mart ayı sonunda açılışı yapılacak olan Ordu-Giresun Havalanı’nda incelemelerde bulunması da bekleniyor.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bu amaçla Giresun Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret ett. Vali Balkanlıoğlu, “Ordu ve Giresun iki yakın şehir. Giresun’la ilişkilerimiz son derece sıcak ve yakın. İki halk da birbirine komşu ve akraba. Birçok Giresunlu Ordu’da, birçok Ordulu da Giresun da çalışıyor, ikamet ediyor. Yapılan havalimanı bu dostluğu kardeşliği daha da pekiştirecek. Sayın Başbakanımız hafta sonu Ordu ve Giresun illerimize geliyor. Sayın Valimizle Başbakanımızın illerimizi ziyareti sırasındaki organizasyonlarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak maksadıyla Sayın Valimizi ziyaret ediyoruz.” dedi.

Vali Karahan ise iki ilin ortak projeleri olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: ”Komşu olarak iyi komşuluk ilişkilerimiz bulunan Sayın Valimize öncelikle hoş geldin diyoruz. Valilikler arası münasebetlerde devam ediyor. Hafta sonu Sayın Başbakanımız geliyor. Kendisini hep birlikte en iyi şekilde karşılayacağız inşallah. Onun dışında ortak projelerimiz devam ediyor. Havaalanı da bunlardan biri. Başka ortak projeleri de hep birlikte hayata geçirebilmek dileğimiz. Yaylalarımız Giresun ve Ordu için en önemli turizm potansiyeli. Onların tanıtımlarını ortak faaliyetlerle yapabiliriz.”

 Kısa açıklamanın ardından Valiler Makamda bir süre baş başa sohbet ederek, hafta sonu  Başbakanın gelişi ve her iki ilin sorun ve projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?