Giresun

ORDU-GİRESUN HAVALANINA YENİ SEFERLER GELİYOR

Anadolujet  Başkanı İbrahim Doğan, Ordu-Giresun Havalimanı'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısı düzenleyerek  yeni projeler hakkında bilgiler verdi.

2015 yılını 11 milyon yolcu ile tamamladıklarını, 2016 yılında 13 milyon yolcu hedeflediklerini söyledi. Doğan; “Mart ayında Ankara’ya sabah kalkışlı, akşam dönüşlü karşılıklı seferlere başlayacağız. İstanbul Sabiha Gökçen için de planlama yapıyoruz. Buraya sizlerin fikirlerini almaya geldik” dedi.

"Avantaj Rotası" adlı proje kapsamında mart ayında Ordu'ya özel indirim ve fırsatlar sunacağını dile getiren genel müdür, "Uçuş bileti dahil sadece 190 liraya iki günlük şehir turu yapılacak. Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının desteğiyle ücretsiz şehir turu yapılacak" diye konuştu.22

AKSU ALMANYA'YA UÇUŞ İSTEDİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, yaptığı konuşmada, havaalanının Giresun’a, Ordu’ya önemli bir fırsat sağladığına dikkat çekerek; “Giresun ve Ordu gurbetçisi çok olan iller. İstanbul’da iki ilin nüfusu ilk dört arsında. Almanya’da, Avrupa’da, Amerika’da, Japonya’da Giresun’un, Ordu’nun önemli nüfusu var. Giresun’un nüfusundan İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz daha fazla. Ben de gurbetçi bir ailenin mensubuyum. Yurtiçinde beklediğimiz direkt uçuşların planlanması çok güzel. Özellikle yaz aylarında Almanya’dan direkt uçuş yapılması iki ilimizin de önemli bir beklentisidir. Turizm potansiyelimizi, gurbetçilerimizi daha sık getirerek güçlendirebiliriz. Kendi insanımızı öncelikle yakınlarına kavuşturalım istiyorum. Havaalanının yapımında emeği geçenlere, havalimanımıza sefer yapan şirketlerimize Giresun adına teşekkür ediyorum” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Toplantıya, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Baro Başkanı İlhan Kurt, Vali Yardımcıları Ahmet Akın Varıcıer, Mehmet Erhan Türker ve Mehmet Ali Özkılınç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, , tur operatörleri ile seyahat acenteleri sahipleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir